МоваЯзык

/ Пульмонологія

У Туреччині розробили прилад, який визначає коронавірус за 10 секунд

47.3т
Читати матеріал російською

У Туреччині розробили прилад Diagnovir, який діагностує коронавірус (COVID-19) за десять секунд на основі зразка слини з ротової порожнини.

Пристрій створили в Національному дослідницькому центрі нанотехнологій Бількентського університету. За твердженням учених, пристрій дає точний результат на 99%.

"Це система діагностики, яка змінює колір світіння за наявності вірусу, в такий спосіб виявляючи віруси з високою вибірковістю. У цій системі патогени визначаються протягом 10 секунд шляхом динамічного отримання флуоресцентного сигналу через чіп виявлення патогенів, який розроблений спеціально для біосенсорного пристрою", – пояснили автори розробки.

Учені зазначили, що зразок, узятий у пацієнта, змішується зі спеціальним розчином і наноситься на чіп виявлення патогенів. Якщо ж у довкіллі біосенсорний прилад знаходить патоген, то їх наявність із високою точністю встановлюється за допомогою флуоресцентного сигналу.

"На відміну від звичайно використовуваних тестів ПЛР, система заснована не на реплікації зразка, а на встановленні наявності або відсутності вірусу за допомогою передових оптичних методів. У системі використовуються оптичні та електронні модулі, що забезпечують як точне визначення вірусів, так і високу селективність виявлення, а також знання високого рівня в галузі біотехнології та матеріалознавства. Система показала 99% успіху у визначенні вірусів у проведених доклінічних дослідженнях", – запевнили дослідники.

У Туреччині мають намір ввести прилад у серійне виробництво протягом 2 місяців.

Як повідомляв OBOZREVATEL, команда вчених розробили систему, яка буде здатна виявляти наявність коронавірусу в повітрі і закритих приміщеннях.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
6
14
Смішно
10
Цікаво
5
Сумно
3
Треш

Блоги медицини