У ВООЗ назвали основні варіанти передачі COVID-19 людині

  • SARS-CoV-2 міг передатися людині безпосередньо від кажана

  • Також ймовірно, що в цьому процесі могли "брати участь" й інші тварини

  • Один зі сценаріїв фахівці визнали малоймовірним

У ВООЗ назвали основні варіанти передачі COVID-19 людині

У Всесвітній організації охорони здоров'я вважають можливим, але малоймовірним сценарієм те, що COVID-19 міг передатися безпосередньо від кажана до людини і швидко та повністю адаптуватися.

Такою думкою, називаючи основні способи передачі інфекції, поділився старший експерт лабораторії ВООЗ Франк Конінгс. Запис трансляції з ним опубліковано в Twitter-акаунті організації.

"Згідно з другим, більш ймовірним сценарієм, SARS-CoV-2 перескочив від кажана до одного або декількох видів тварин, де в нього була можливість до них адаптуватися, і лише потім він перейшов на людину", – підкреслив фахівець.

Відео дня
У ВООЗ розповіли про ланцюжок тварин, від яких коронавірус міг передатися людині

За його словами, зараз проводяться дослідження з різними тваринами, зокрема сільськогосподарськими й домашніми. Вчені все ще намагаються визначити, наскільки вони схильні до зараження і чи можуть бути резервуаром для нового типу коронавірусу.

Конінгс додав, що в майбутньому для цих тварин теж може знадобитися вакцина.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки