Учені виявили новий симптом коронавірусу, пов'язаний із очима

Запалені очі є ще одним симптомом COVID-19

Одним із значущих ранніх симптомів коронавірусу (COVID-19) є запалені очі.

Як пише журнал BMJ Open Ophthalmology, дослідження провели вчені з Університету Англія Раскін (ARU). Вони опитали 83 пацієнтів із підтвердженим коронавірусом і склали список ранніх симптомів.

81% опитаних вказали, що близько двох перших тижнів мали проблеми з очима. У 18% була світлобоязнь або підвищена чутливість до світла, у 17% – свербіж в очах, а у 16% – біль в очах.

Запалені очі є ще одним симптомом COVID-19
Відео дня

Водночас жоден з пацієнтів не говорив про слизові виділення або різь в очах, які характерні у разі бактеріальних інфекцій.

На думку дослідників, потрібно чітко відрізняти кон'юнктивіт від коронавірусної інфекції, а біль в очах визнати значущим симптомом раннього прояву COVID-19.

Вчені зазначили, що результати їхньої роботи вказують на ще один можливий шлях проникнення коронавірусу в організм.

Як писав OBOZREVATEL, про високий ризик тривалого перебігу коронавірусу свідчать шість симптомів: втома, головний біль, кашель, що не припиняється, біль у горлі, задишка і втрата нюху.

Раніше швейцарські вчені описали найбільш тривалі симптоми в пацієнтів із COVID-19.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки