Лікар заявив про загрозу чорного грибка в Україні: чим небезпечна інфекція і хто в зоні ризику

Індію та інші країни вразив мукоромікоз

Мукоромікоз (або чорний грибок) є вкрай небезпечним захворюванням, яке в Україні фіксувалося ще до епідемії коронавірусу. Але зараз, коли воно охопило Індію і вийшло за її межі, виникла серйозна загроза швидкого поширення. У групі ризику – люди з ослабленим імунітетом, зокрема, ті, які хворіють або перенесли COVID-19.

Лікування цієї хвороби стаціонарне і досить складне, а специфічних ліків бракує. Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповів лікар-інфекціоніст Віктор Петров. Далі наводимо його пряму мову.

Чорний грибок невдовзі може з’явитися в Україні

Я не можу підтвердити випадок захворювання на мукоромікоз жінки з Закарпаття, оскільки ще не отримано остаточних даних стосовно верифікації збудника. Мікологічне дослідження може забрати кілька днів. Проте навіть якщо цей випадок не підтвердиться, випадки мукоромікозу не за горами.

Відео дня

Він траплявся і раніше, таких випадків в Україні було не більш ніж 5-10 на рік. Зараз частота цих ускладнень може значно зрости.

Україна не готова до спалаху чорного грибка.
Україна не готова до спалаху чорного грибка

Ми до цього не готові. Мукоромікоз має дуже велику летальність. Він лікується винятково в умовах стаціонару, в умовах інтенсивної терапії, оскільки ці ліки найчастіше вводяться внутрішньовенно.

В Україні дуже обмежена кількість амфотерицину В – препарату, який використовується саме для лікування цього захворювання. Цього препарату жодна з обласних лікарень у достатній кількості наразі не має.

Тому більшість науковців б’є на сполох, бо якщо випустити цю інфекцію безконтрольно, ми можемо мати зовсім іншу проблему – проблему посткоронавірусного світу.

Єдине, що рятує, – в нас у довкіллі немає необхідних умов для того, щоб збудник довго зберігався в життєздатному вигляді. На щастя, у нас рівень вологості, ультрафіолетове випромінювання і загальний рівень середньодобової температури не є сприятливим.

Як відбувається передача чорного грибка?
 • повітряно-крапельним шляхом;

 • через повітря;

 • через поверхні.

Це є інфекційне ускладнення. Причиною захворювання є мікроорганізм – грибок. Передача цього грибка до людини, яка сприйнятлива до хвороби, є небезпечною.

Але більш характерна передача інфекції для стаціонарів, коли люди заражають одне одного при близькому контакті. Наприклад, якщо вони перебувають в одній палаті з інфікованою людиною. У побуті ризик менший, а на вулиці – ще менший.

Чорний грибок може невдовзі з'явитися в Україні.
Хто в групі ризику зараження чорним грибком?
 • ті, хто хворіють на COVID-19;

 • ті, хто перенесли COVID-19 менш ніж 2 тижні тому;

 • люди з ослабленим імунітетом;

 • ВІЛ-інфіковані;

 • хворі на цукровий діабет;

 • ті, хто отримували великі дози гормональних препаратів, зокрема, дексаметазон.

Після COVID-19 імунна система практично на нульовому рівні, оскільки всі сили організму кидаються на боротьбу з вірусом. Тому ті люди, які перехворіли, а особливо ті, які перехворіли важко або отримували великі дози гормональних препаратів, усім нам відомого препарату дексаметазон, є групою найбільшого ризику щодо розвитку мукоромікозу.

Захворювання не загрожує малим дітям або дорослим, які мають достатній рівень імунітету.

Які органи вражає чорний грибок?
 • легені;

 • верхні дихальні шляхи;

 • гайморові пазухи;

 • очі.

Які симптоми можуть указувати на зараження чорним грибком?
 • симптоми, характерні для бронхіту;

 • симптоми, характерні для гаймориту;

 • виділення з бронхіальних шляхів;

 • виділення з носа.

Що таке мукоромікоз.

У разі виникнення цих симптомів варто не полінуватися, зателефонувати своєму сімейному лікарю і розказати йому про це.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки