Українські вчені розробили тест-системи для діагностики коронавірусу

Українські вчені розробили тест-системи для діагностики коронавірусу

В українському Інституті молекулярної біології та генетики НАН розробили та підготували до використання тест-системи для діагностики коронавірусу.

Про це повідомив у середу, 25 березня, перший заступник міністра освіти та науки Юрій Полюхович у Facebook.

За його словами, тест-система виготовлена на основі кількісної полімерної реакції (ПЛР). "Система пройшла реєстрацію, підтверджена її точність і специфічність на рівні 99,9%" – підкреслив він.

Собівартість однієї реакції на цьому тесті становить 250 грн, тоді як іноземні аналоги коштують 370-450 грн, зазначив Полюхович.

Відео дня
Українські вчені розробили тест-системи для діагностики коронавірусу

"Інститут отримав від держави 350 тисяч гривень і виготовив перші партії тестів на 600 аналізів, які передані до Житомирського обласного лабораторного центру МОЗ та Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я", – розповів він.

Полюхович додав, що Інститут може виробляти набагато більше тестів, які зараз дуже потрібні Україні. "Менш ніж за тиждень вчені можуть зробити набори на 10 тисяч вимірювань, а за 10-12 днів – на 50 тисяч. Головне, що для цього потрібно – кошти", – підкреслив заступник міністра.

Тест-системи готові! Стало відомо про потужний прорив науковців України

Як писав OBOZREVATEL, Україна доставить із Китаю 250 тисяч високоякісних лабораторних тестів. В Офісі президента запевнили, що разом із внутрішнім виробництвом "ми отримаємо майже мільйон тестів для полімеразної ланцюгової реакції".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки