Українцям нагадали правила вживання антибіотиків

Лікування антибіотиками

Українців закликали не лікуватися антибіотиками самостійно без відповідних призначень лікаря. Так само важливо не переривати курс лікування ними дочасно, навіть якщо стан хворого покращився.

Українцям нагадали правила вживання антибіотиків

Про ці правила нагадала у Facebook пресслужба Центру громадського здоров'я. Крім того, у повідомленні наголосили, що оскільки СOVID-19 є вірусним захворюванням, у більшості випадків для боротьби з ним антибіотики не потрібні.

Відео дня

"Щоразу, коли ви вживаєте антибіотики правильно, десь плаче бактерія. Бо вона втрачає свій шанс стати супербактерією. Супербактерії – це бактерії, які стали стійкими до всіх або більшості антибіотиків, які має у своєму арсеналі людство", – зазначили у дописі.

Три основних правила лікування антибіотиками

Медики пояснили, що такою бактерією став метицилін-резистентний стафілокок (МРЗС), яким люди часто інфікуються в лікарнях. Зокрема, зазначена супербактерія живе на шкірі 1 із 30 людей.

У разі, якщо вона потрапляє всередину організму, людина може захворіти на важку пневмонію або навіть отримати сепсис, які не лікуватимуться антибіотиками.

Відтак, попередили фахівці, чим частіше усі будуть нехтувати правилами вживання таких препаратів, тим більше з'являтиметься антибіотикорезистентних (стійких до антибіотиків. – Ред.) бактерій.

Лікування антибіотиками

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше лікар Тарас Жиравецький пояснив, у яких випадках та з якою метою антибіотики призначають деяким хворим на коронавірус. За його словами, ця хвороба почасти може ускладнитись приєднанням супутніх бактеріальних інфекцій, які й потребують таких ліків.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки