Українцям пояснили, чи потрібно вакцинуватися тим, хто перехворів на COVID-19
Рівень антитіл проти коронавірусу не має значення для вакцинації від нього, це лише маркер клітинного імунітету. Водночас на щеплення можна йти, навіть не здавши тест на антитіла.
Про це заявив патофізіолог і генетик, доктор медичних наук Віктор Досенко в інтерв'ю Zn.ua. За його словами, незважаючи на будь-які титри, за можливості вакцинуватися обов’язково потрібно.
"Пів року чекати не треба, а просто повністю одужати. І зробити щеплення, щоб бути впевненим, що ваша імунна система запам'ятала урок COVID-19", – зазначив він.
Фахівець підкреслив, що щеплення стимулює клітинний імунітет до вірусу. Також додав, що саме для цього створені інноваційні вакцини AstraZeneca, Pfizer і Moderna.
"Інформацію про вірус в організм вносить або вектор (AstraZeneca), або матрична РНК (Pfizer і Moderna). Вона зчитуватиметься в наших клітинах, і в такий спосіб природним шляхом ми стимулюватимемо продукування Т-лімфоцитів", – пояснив Досенко.
Він запевнив, що китайська вакцина CoronaVac, яку зараз завозять в Україну, теж працює, "але поступається в ефективності вказаним вище препаратам".
"Тому що застосована стара, традиційна методологія, яка передбачає введення інактивованого вірусу, на який буде реагувати насамперед гуморальний імунітет антитіл", – підсумував генетик.
Як повідомляв OBOZREVATEL:
у цьому ж інтерв'ю Віктор Досенко заявив, що одужання людини від коронавірусу залежить не від наявності антитіл в її організмі. Він назвав справжню причину.
Також генетик пояснив, що низька кількість Т-лімфоцитів, тобто слабкий клітинний імунітет, пов'язаний із тяжким перебігом COVID-19 у разі зараження.