Що відбувається з органами людини після коронавірусу: імунологиня пояснила наслідки хвороби

Що відбувається з органами людини після коронавірусу: імунологиня пояснила наслідки хвороби

Людина в більшості випадків повністю одужує після коронавірусу – формування хронічних ускладнень практично виключене.

Про це в коментарі OBOZREVATEL сказала українська імунологиня Алла Волоха. За її словами, відновлюються навіть легені, які в більшості випадків вражаються першими.

"Якщо людина одужала, то вона одужала повністю. Практично не доведено, що залишаються ураження інших органів і систем, яких не було до того. Не зафіксовано даних хронічного ураження легень навіть в разі їхнього важкого ускладнення під час хвороби", – запевнила імунологиня.

Відео дня
Коронавірус

За її словами, лікуванню піддаються не тільки легені, а й ураження нирок.

"Може розвиватися ниркова недостатність, але її теж виліковують. Випадків переходу у хронічну форму поки не фіксують. Довше відновлюються ураження нервової системи. Інколи може знадобитися не місяць і не два для відновлення нервових волокон, а пів року-рік. Від енцефаліту, запалення головного мозку, можуть залишитися наслідки, але це буквально поодинокі випадки", – підсумувала лікарка.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Алла Волоха казала, що повторне зараження коронавірусом малоймовірне, люди, які перехворіли, захищені на кілька років наперед.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки