В Євросоюзі заявили про потенціал нових вакцин проти коронавірусу

Вакцина від коронавірусу

Європейська комісія (ЄК) бачить потенціал у білкових вакцинах проти COVID-19 і в майбутньому може закуповувати такі препарати.

Заяву про це на брифінгові в п'ятницю, 23 квітня, зробила президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн. Вона не відкинула, що в Європейському Союзі розширять свій портфель використовуваних вакцин, передає агенство Reuters.

"Ми обов'язково додамо інші потенційні вакцини. Наприклад, білкові також мають великий потенціал", – сказала фон дер Ляєн під час виступу.

Прикладами вакцин на основі білка є препарати, які наразі розробляються компаніями Novavax та Sanofi/Glaxo-Smith-Kline.

Відео дня

Білкову вакцину від Novavax названо NVX-CoV2373. У січні компанія оголосила про її ефективність у 96% проти звичайного COVID-19, 86% проти "британської" мутації B.1.1.7 та 49% проти варіанту вірусу з Південної Африки B.1.351.

Вказаний препарат також має перевагу в умовах зберігання: він не вимагає наднизьких температур, а тільки режиму в 2-8°C.

SARS-CoV-2 використовує білки-шипи для проникнення в клітини людини. Білкова вакцина від Novavax працює, навчаючи імунну систему людини виробляти антитіла до цих спайкових білків.

В Євросоюзі заявили про потенціал нових вакцин проти коронавірусу

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки