В Ізраїлі створили препарат від коронавірусу: країна оголосила про прорив

182,1 т.
В Ізраїлі створили препарат від коронавірусу

В Ізраїлі отримали перший робочий зразок препарату, який пригнічує коронавірус в організмі хворого.

Він діє і як вакцина, і як ліки. Про це у вівторок, 5 травня, повідомили в Інституті біологічних досліджень у Нес-Ціоні, передає mako.co.il.

У спільній заяві інституту й Міністерства оборони запевняється, що препарат активно знищує вірус.

В Ізраїлі створили препарат від коронавірусу: країна оголосила про прорив
Відео дня

"Йдеться про новий засіб, який цілеспрямовано діє проти коронавірусу, – на відміну від інших експериментальних методів лікування, заснованих на вже відомих препаратах і методиках, що застосовуються під час інфекційних захворювань", – сказано в зверненні.

Що відомо про препарат

В основі ліків – моноклональні антитіла (антитіла, що виробляються імунними клітинами), які були отримані з плазми крові тварин і людей, які перехворіли на коронавірус.

Виявлені білки імітують реакцію імунної системи на загрозу та використовуються для лікування деяких форм раку.

Клінічні випробування показали високу ефективність засобу. Інститут біологічних досліджень вже подав патентну заявку, а надалі планує звернутися до міжнародних організацій для виробництва препарату.

"Я пишаюся досягненням ізраїльських вчених. Йдеться про гігантський прорив, який має величезне значення для всього людства", – підкреслив міністр оборони Нафталі Беннет, який вже встиг ознайомитись із дією препарату.

Які успіхи у інших країн

США

У США офіційно схвалили застосування в екстрених випадках експериментального препарату "Ремдесивір" (Remdesivir) у разі коронавірусної інфекції COVID-19.

Попередні результати дослідження, проведеного владою США, показують, що пацієнти, яким давали "Ремдесивір", відновилися на 31% швидше за тих, хто в рамках дослідження вживав плацебо.

Американські лікарі також тестують дешевий засіб від печії "Фамотидин" як ліки проти коронавірусу COVID-19.

До тестування вакцини від коронавірусу на людях в США приступили дві компанії – Pfizer і BioNTech. Її дози вже почали доставляти. Якщо вакцина виявиться ефективною і безпечною, то застосовувати її можна буде до кінця року.

Великобританія

У Британії збираються протестувати експериментальний норвезький протираковий лікарський засіб Bemcentinib для лікування коронавірусу.

Також у Великобританії один із шести препаратів від коронавірусу, які проходили тестування, перейшов на другий етап випробувань – його почнуть застосовувати на людях. Йдеться про з'єднання "Бемцетинібу", MEDI3506 і "Акалабрутинібу".

Європейські вчені створили моноклональних антитіл 47D11, яке може перемогти COVID-19 в лабораторних умовах.

Моноклональними антитілами є створені в лабораторії білки, які впізнають конкретну ділянку патогена і впливають саме на нього. Вони схожі на ті, які виробляють імунні клітини людини.

Створене антитіло 47D11 впливає на гострий білок у формі корони, за допомогою якого вірус SARS-CoV-2 проникає в клітини людини. Під час дослідження воно перемогло не тільки COVID-19, але і його "двоюрідного брата" – вірус, що викликає гострий респіраторний синдром (SARS), у якого також є подібні білкові шипи.

Поки антитіло не можна застосовувати для розробки ліків, його потрібно протестувати на тваринах і людях. Але в майбутньому розробка може допомогти в запобіганні зараження або лікуванні інфікованих коронавірусом і пов'язаних з ним хвороб.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в США вперше почали тестувати ізраїльський препарат, який, як повідомляється, має стовідсоткову ефективність у лікуванні навіть важкохворих із коронавірусом. Розробленням займалася компанія Pluristem Therapeutics. Про результати застосування поки невідомо.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки