В Україні є ефективний препарат від СOVID-19: лікарка розповіла, чому його рідко застосовують

В Україні є ефективний препарат від СOVID-19: лікарка розповіла, чому його рідко застосовують

В Україні ефективними у лікуванні COVID-19 виявилися ліки проти артриту тоцилізумаб, проте вони дуже дорогі, а держава не забезпечує ними хворих.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Про це "Апострофу" розповіла лікарка-інфекціоністка Києво-Святошинської центральної районної лікарні Ольга Вознюк. За її словами, пацієнти в реанімаційному стані, які отримували цей препарат, виживають.

В Україні є ефективний препарат від СOVID-19: лікарка розповіла, чому його рідко застосовують
Відео дня

Вознюк зауважила, що вартість ліків раніше становила від 8 до 12 тисяч гривень, на початку пандемії ціна виросла до 16 тисяч, а зараз одноразова доза коштує 50-70 тисяч гривень.

"Ми обходилися однією дозою для важких пацієнтів, щоб дати їм шанс вижити. І цей препарат навіть більше необхідний для інфекційних реанімацій, ніж апарат ШВЛ. Це особисто моя думка, як практикуючого важких пацієнтів із COVID-19. Не кожен пацієнт або його родичі можуть дозволити собі витратити такі величезні гроші. Наприклад, нашому співробітнику ми в лікарні і через Facebook збирали гроші на тоцілізумаб", – розповіла лікарка.

Як зазначає видання, в українських протоколах тоцилізумабом рекомендують лікувати пацієнтів із груп ризику при загрозі важкого перебігу захворювання або якщо хвороба швидко прогресує.

Раніше OBOZREVATEL писав, що Велика Британія та Ізраїль заявили про ефективність лікування COVID-19 "Ремдесивіром". В обох країнах проходять клінічні випробування ліків.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки