В Україні подали на реєстрацію вакцини AstraZeneca та Pfizer

11,4 т.
В Україні подали на реєстрацію вакцини AstraZeneca та Pfizer

Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) подав заявку про реєстрацію в Україні вакцин проти коронавірусу, які розробили фармкомпанії AstraZeneca та Pfizer/BioNTech.

Це відбулося 15 лютого, інформує сайт Центру громадського здоров’я. Про отримання документації на вакцину від Pfizer повідомив під час онлайн-конференції, організованої Американсько-Українською Діловою радою, міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

Зазначається, що цього ж дня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) схвалила відповідний препарат AstraZeneca для екстреного застосування. Крім цього, дала зелене світло на його використання для вакцинації в усьому світі в межах ініціативи COVAX.

Відео дня
Вакцину AstraZeneca подали на реєстрацію в Україні

Відомо, що попередньо вакцина від Oxford/AstraZeneca отримала дозвіл на екстрене застосування у Британії, країнах Європейського Союзу та Індії.

У Центрі громадського здоров’я зазначають, що наша держава отримала інформацію від COVAX про постачання вакцин від цього виробника у розмірі від 2,2 до 3,7 млн доз у І-ІІ кварталі 2021 року. Крім того, вакцина буде закуплена за державні кошти напряму у виробників. Очікується, що щонайменше 500 тис. доз препарату від AstraZeneca прибуде в Україну в лютому 2021 року.

"Україна уклала контакти на постачання 12 млн доз вакцин проти COVID-19, які розроблені за участю компаній AstraZeneca (Британія-Швеція) та NovaVax (США) і виробляються на потужностях Serum Institute (Індія)", – підкреслюють у ЦГЗ.

Щодо вакцини Pfizer відомо, що Україна отримала необхідні документи від компанії для реєстрації її препарату. Дозвільні процедури планують провести протягом наступних днів.

Нагадаємо: 29 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4613 "Про лікарські засоби", який дозволяє прискорену процедуру реєстрації в Україні вакцин проти коронавірусу, зокрема скорочує її до п’яти днів.

А нещодавно у ВООЗ дали рекомендації про застосування вакцини від AstraZeneca, яку отримає й Україна.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше китайська компанія Sinovac подала заявку на державну реєстрацію своєї вакцини проти коронавірусу в Україні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки