МоваЯзык

/ Пульмонологія

Ляшко – про "побічки" AstraZeneca: спокійно щеплюємося, вакцина захищає

15.3т
Читати матеріал російською

Вакцина Covishield від AstraZeneca безпечна, а в Україні не було зареєстровано жодних серйозних наслідків після її використання.

Про це в п'ятницю, 16 квітня, заявив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі "Радіо НВ". Також він додав, що ризики від щеплення не можна зіставити з ризиками COVID-19.

Заступник міністра охорони здоров'я підкреслив, що в Україні вивчають "найбільші практики, які існують у світі", та консультуються з партнерами щодо безпеки препарату.

"Кілька разів розглядалося питання безпеки вакцин. Усі партнери говорять – ризики від вакцинації не можна порівняти з ризиками від хвороби. Спокійно вакцинуємося, вакцина захищає", – сказав Ляшко.

"Щодо того, що зараз говорять про тромбоз, – це питання вже розглядалося Європейським медичним агентством, яке дозволило до використання й підтвердило, що вакцина безпечна", – зазначив він.

Також санітарний лікар розповів про статистику – серед понад 430 тисяч вакцинованих спостерігалося 0,23% несприятливих подій після імунізації. Найчастіше побічні реакції протікали легко.

"По-перше, почервоніння, біль у місці ін'єкції, можливе підвищення температури, зокрема до високих цифр, болі в м'язах", – пояснив експерт.

Нагадаємо, провідна інфекціоністка МОЗ Ольга Голубовська пояснила, що тромбоз, який виникає у деяких пацієнтів після вакцинації проти коронавірусу препаратом AstraZeneca, є незвичним тяжким ускладненням. Його викликають помилкові антитіла, які впливають на тромбоцити, спричиняючи їхнє злипання. Через це збільшується кількість клітин в одних ділянках організму та зменшується в інших.

Утворення тромбів у мозку після вакцинації препаратом AstraZeneca є рідкісним ускладненням. Зазвичай йому передують сильні головні болі та погіршення зору.

За даними Міністерства охорони здоров'я, після вакцинації препаратом AstraZeneca імунітет від коронавірусу з'являється на 22-й день. Він буде захищати 90 днів, а потім буде потрібне повторне щеплення.

Як раніше писав OBOZREVATEL:

  • Заплановано, що вакцинація проти COVID-19 препаратом Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech в Україні почнеться в неділю, 18 квітня. Насамперед будуть прищеплювати персонал і жителів будинків для людей похилого віку.

  • Перша партія препарату Pfizer надійшла в Україну 16 квітня. У межах ініціативи COVAX було доставлено 117 тисяч доз.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Вакцинація в Україні та світі" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
33
244
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини