Науковці попередили, що китайські вакцини можуть не впоратися з COVID-19

Науковці попередили, що китайські вакцини можуть не впоратися з COVID-19

Країни, які використовують китайські вакцини проти коронавірусу (COVID-19), можуть бути уразливі для майбутніх хвиль хвороби. Адже ефективності цих препаратів буде недостатньо, щоб спинити поширення вірусу.

Як повідомляє Daily Mail, більш ніж 50 країн світу замовили китайські вакцини. Водночас наголошується, що, наприклад, у Чилі рівень зараження вірусом зріс з лютого більш ніж удвічі, незважаючи на вакцинацію 40% населення.

Науковці пояснили, що наростання кризи в Чилі повинно стати попередженням для решти світу про те, що китайські вакцини занадто слабкі, щоб зупинити поширення вірусу навіть за успішної програми імунізації.

Відео дня

Принаймні 53 держави замовили дози китайських вакцин. Багато які з них є країнами, що розвиваються, з Південної Америки, Африки і Південно-Східної Азії. Той факт, що вакцини дешеві та прості в зберіганні, зробив їх ідеальними для держав, у яких немає спеціального обладнання для зберігання препарату при наднизьких температурах.

Професор Ян Джонс, вірусолог з Університету Редінга (Англія) зазначив, що китайських вакцин "буде недостатньо, щоб зупинити циркуляцію вірусу". Так, у Чилі пройшли вакцинацію три чверті населення й отримали одну дозу 40% населення. Проте з лютого показник зараження подвоївся, збільшившись із 177 до 372 випадків на мільйон за добу. Понад 80% населення було інфіковано, тому країна повернулася в режим ізоляції.

Відзначається, що дослідження Чилійського університету показало, що китайська вакцина Sinovac ефективна тільки на 3% після першої дози, а через два тижні після другого уколу – 56,5%. Для порівняння: вакцини Pfizer і Moderna мають ефективність 95% і 94% відповідно, а вакцини AstraZeneca – близько 79%.

Інша вакцина китайського виробництва Sinopharm показала ефективність на 73%. Однак через те, що Китай відмовився публікувати достовірні дані в медичних журналах, експерти не можуть бути впевнені, наскільки ефективна вакцина насправді.

Ефективність вакцин від COVID-19

Науковці відзначили, що китайські вакцини залишають проломи в імунітеті, внаслідок чого значна частина населення опиниться вразливою перед хворобою. Але водночас вони визнали, що навіть ефективність вакцини понад 50% – краще, ніж нічого.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Китаї визнали свої вакцини від коронавірусу недостатньо ефективними, заявивши про низькі показники захисту.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки