МоваЯзык

/ Пульмонологія

Вчені створили датчик, який попереджає про небезпечний перебіг COVID-19

Фахівці з Університету Техасу в Далласі (США) розробили датчик поту, який діє як система раннього попередження про наближення "цитокінового шторму" в разі коронавірусу та інших інфекцій.

За їхніми словами, пристрій розміром із годинник може допомогти лікарям ефективніше лікувати пацієнтів. Результати перших тестів було презентовано в доповіді на весняних зборах Американського хімічного товариства (ACS), про це також пише Daily Mail (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).

Ще на початку пандемії лікарі визнали, що "цитокіновий шторм" може пошкодити органи, спричиняючи важке захворювання і наражаючи людину високому ризику смерті.

"Так відбувається, коли хімічні речовини в кровотоці, звані цитокінами, швидко розмножуються і виходять із-під контролю. Вони призначені для обмеження і контролю імунної системи, і коли не працюють, це може привести до запалення і пошкодження органів", – пояснили вчені.

Цитокіни виділяються з потом у меншій кількості, ніж у крові. І хоча аналізи крові можуть вимірювати ці речовини, їх складно виконувати вдома, і вони не можуть постійно контролювати рівень білків.

Тому фахівці створили надзвичайно чутливий датчик із сенсорних смужок з антитілами проти семи запальних білків COVID-19.

У дослідженні вони спиралися на свою попередню роботу – датчик поту для відстеження маркерів запального захворювання кишківника. Пристрій вимірює рівні двох білків, які різко підвищуються в разі загострення хвороби, а під час носіння його на руці пасивний піт дифундує в сенсорну смужку.

Сенсор, який містить два електроди, покритий антитілами, що зв'язуються з двома білками, і цей процес змінює електричний струм, який іде до зчитувального пристрою. Потім зчитувач через бездротову мережу передає дані в додаток для смартфона, який перетворює електричні вимірювання в концентрації білка. Через декілька хвилин старий піт виходить назовні, а недавно виділений надходить на смужку для аналізу.

Для свого нового сенсора цитокінів дослідники створили сенсорні смужки з антитілами одразу проти семи запальних білків і протестували його на шести здорових людях, а також на п'яти хворих на грип (цей вірус теж може викликати "цитокіновий шторм"). Щоб зібрати достатньо поту для тестування, вчені попросили пацієнтів зайнятися фізичними вправами або прикладали невеликий електричний струм до шкіри пацієнтів.

Зазначається, що в усіх учасників тесту виявили цитокіни в поту, що відповідало очікуваним значенням, заснованим на попередньому дослідженні. Й лише у двох із хворих рівень цих речовин був підвищений.

Вчені говорять, що система раннього попередження дозволить лікарям швидко призначати пацієнтам препарати, які знизять ризик виходу "цитокінового шторму" з-під контролю.

"Особливо зараз, у контексті COVID-19, якщо можете відстежувати запальні цитокіни і бачити, як вони ростуть, ви могли б лікувати пацієнтів на ранній стадії, навіть до того, як у них з'являться симптоми", – пояснив автор дослідження Шаліні Прасад.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Ізраїлі розробили експериментальний препарат Allocetra, який може полегшити симптоми коронавірусу всього за дві години.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "Дослідження вчених" на сайті "OBOZREVATEL".

Автор
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини