Вчені визначили траєкторію COVID-19: дистанція в 1,5 метра не врятує

  • Мікроскопічні краплі коронавірусу можуть переміщатися на 6,6 метра

  • Хоча для цього потрібно, аби швидкість вітру сягала 2 м/с

  • Фахівці наголошують на необхідності дотримання маскового режиму й соціальної дистанції

Вчені визначили траєкторію COVID-19: дистанція в 1,5 метра не врятує

Частинки коронавірусу нового типу, який визнано пандемією, можуть поширюватися далі, ніж раніше припускали вчені, – не на 1,5 метра, а в чотири рази далі.

Таке відкриття під час дослідження, відстежуючи траєкторію польоту мікроскопічних крапель COVID-19, зробили вчені з Сінгапуру. Про це повідомляє The Mirror.

Зазначається, що частинки від кашлю можуть переміщатися на відстань понад шість метрів. Фахівці пояснюють, що великі краплі слини швидко осідають на землі через силу тяжіння, але навіть вони "долітають" на один метр.

Краплі кашлю зараженого COVID-19 поширюються на понад 6 метрів – вчені
Відео дня

Результати ж показали, що одна крапля від кашлю розміром 100 мікрометрів може переміщатися на відстань до 6,6 м за швидкості вітру 2 м/с. А в умовах сухого повітря – ще далі через випаровування крапель.

Вчені стверджують, що їхнє дослідження ще раз доводить необхідність маскового режиму й дотримання соціальної дистанції – одних із найважливіших заходів безпеки, про які необхідно пам'ятати в період пандемії COVID-19.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Центрі США з контролю і профілактики захворювань (CDC) заявили, що коронавірус може розповсюджуватися повітряно-крапельним шляхом на більшій, ніж очікувалося, відстані. До того ж американські вчені стверджують, що вона становить 1,8 метра.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки