Вчені заявили про активні мутації COVID-19

COVID-19

Вірус SARS-CoV-2, що викликає COVID-19, активно мутує, пристосовуючись до нових носіїв.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Це з'ясували дослідники Інституту генетики Лондонського королівського коледжу. Вони шляхом скринінгу геномів проаналізували понад 7 500 вірусів, отриманих із зразків декількох сотень тисяч пацієнтів із підтвердженим коронавірусом з усього світу. Результати їх роботи опубліковані в журналі Infection, Genetics and Evolution.

Вчені знайшли 198 мутацій, які, очевидно, відбувалися незалежно одна від одної більше ніж один раз.

Відео дня

"Усі віруси мутують природним способом. Мутації самі по собі не є поганою річчю, і немає жодних підстав припускати, що SARS-CoV-2 мутує швидше або повільніше, ніж очікувалося. Досі ми не можемо сказати, чи стає SARS-CoV- 2 більш або менш смертельним і заразним", – зазначив професор Франсуа Балу, провідний автор дослідження.

Деякі частини генома коронавірусу мали дуже мало мутацій, і ці інваріантні частини можуть бути кращими мішенями для розробки ліків і вакцин, наголошують дослідники.

Значна частка глобальної генетичної різноманітності SARS-CoV-2 виявлена у всіх найбільш постраждалих країнах. Це передбачає широку глобальну передачу з початку епідемії і відсутність "нульових пацієнтів" у більшості країн.

Вчені припустили, що вірус перебував всередині людини до того, як викликав глобальну епідемію – приблизно з кінця 2019 року.

Вчені заявили про активні мутації COVID-19

Як писав OBOZREVATEL, раніше в Пенсільванії за дивних обставин знайшли мертвим 37-річного мікробіолога Бін Лю, який був на порозі важливого відкриття щодо коронавірусу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки