Вчені з'ясували, чи виживає коронавірус на поверхнях, до яких часто торкаються

Поверхні, до яких часто торкаються, зберігають коронавірус дуже погано

Поверхні, до яких часто торкаються, зберігають коронавірус дуже погано.

Як пише Le Temps, про це йдеться в двох дослідженнях під керівництвом американських і британських учених за участю Швейцарського федерального інституту науки і технологій (EAWAG).

Поверхні, до яких часто торкаються, зберігають коронавірус дуже погано

Вони показали, що ймовірність зараження SARS-CoV-2 через предмети, до яких торкаються багато людей, набагато нижча, ніж іншими шляхами.

Відео дня

Біологи протестували близько 350 зразків, узятих із квітня до червня 2020 року з поверхонь дверей магазинів, кришок сміттєвих контейнерів, клавіш банкоматів, заправних пістолетів і кнопок на пішохідних переходах.

У 29 зразках або 8% випадків дійсно був виявлений генетичний матеріал вірусу. Однак концентрації були настільки низькими, що, за оцінками вчених, вірогідність зараження через ці забруднені поверхні дуже мала – менше 5 випадків на 10 тисяч.

Учасники другого дослідження з'ясовували, наскільки ефективні дезінфекція поверхонь і миття рук для зниження ризику зараження.

Вони прийшли до висновку, що корисність дезінфекції точок дотику залежить від багатьох факторів і виявляється досить низькою, тоді як дезінфекція рук забезпечує універсальний захист і значно знижує ризик зараження.

Водночас для дослідження не бралися поверхні дотику, які можуть містити збудники захворювання протягом тривалого періоду, такі як столи і посуд у ресторанах.

"Імовірність того, що хтось кашляне або чхне на стіл і, отже, на його поверхні опиняться краплі з високою концентрацією вірусу, набагато вища, ніж для кнопки чи дверної ручки", – відзначається в повідомленні.

Як писав OBOZREVATEL, раніше епідеміолог озвучив небезпеку дверних ручок, обмотаних бинтом з антисептиком.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки