МоваЯзык

/ Пульмонологія

Вчені з'ясували, як коронавірус уражає мозок людини

72.4т
Читати матеріал російською

Вчені Великої Британії та Швейцарії з'ясували, як коронавірус уражає мозок людини, хворої на COVID-19. Інфекція не викликає загибель нейронів, проте провокує запальні реакції, якими можуть пояснюватися неврологічні симптоми.

Відповідну статтю фахівців опублікували в репозиторії препринтів bioRxiv. Дослідники вивчили поширення і вплив коронавірусу в центральній нервовій системі трансгенних мишей K18-hACE2, які експресували людський фермент ACE2 – білок, який є точкою входу вірусу в клітину.

Одну групу гризунів заражали низькими дозами коронавірусу, а іншу спочатку заразили вірусом грипу А, а потім через три дні коронавірусом. Третя група тварин використовувалася для контролю. Евтаназію мишей проводили на третій-сьомий день після введення дози SARS-CoV-2.

З'ясувалося, що коронавірус проникав у ЦНС і поширювався по нейронах на сьомий день інфекції. Спочатку він вражав нюхову цибулину, а потім проникав у нижні ділянки головного мозку і спинний мозок. Інфекція не викликала загибель нервових клітин, пошкодження аксонів або демієлінізацію, проте спостерігалася підвищена активність імунних клітин нервової системи – макрофагів і Т-клітин, які викликали б помірне запалення. Все це супроводжувалося загибеллю клітин мікроглії і ендотелію у процесі апоптозу.

Мікрогліоз і апоптоз імунних клітин вказує на те, що саме мікрогліальні клітини можуть відігравати важливу роль у механізмі розвитку неврологічних порушень під час тривалого COVID-19.

Як повідомляв OBOZREVATEL раніше, епідеміологиня і експертка Всесвітньої організації охорони здоров'я Наталія Виноград пояснила, чи йде на спад третя хвиля COVID-19 в Україні і чи стане вірус сезонним.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
41
1
Смішно
14
Цікаво
20
Сумно
11
Треш

Блоги медицини