Виявлено мутацію, що підвищує заразність коронавірусу до 8 разів

13,8 т.
Мутація D614G трапляється більш ніж у половини вивчених штамів SARS-CoV-2

Найпоширеніша мутація в геномі коронавірусу SARS-CoV-2 покращує його здатність проникати в клітини від 2,5 до 8 разів.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Як говориться в електронній науковій бібліотеці bioRxiv, дослідження мутації D614G провели молекулярні біологи з Нью-Йоркського університету (США) під керівництвом Невілла Санджани.

Виявлено мутацію, що підвищує заразність коронавірусу до 8 разів
Відео дня

З'ясувалося, що ця мутація значно прискорює передавання вірусу між різними типами людських клітин, зокрема й клітин із легень, печінки й кишківника.

"Однією з причин підвищеної заразності вірусу може бути те, що ця мутація робить SARS-CoV-2 більш стійким до людських ферментів", – пишуть учені.

Під час дослідження Санджана і його колеги створили своєрідні "муляжі" коронавірусу. Вони складалися з деяких компонентів його оболонки й містили білки, що світяться. Учені модифікували частину цих частинок так, що їхній шиповидний білок – молекула, яка відповідає за контакт зі здоровими клітинами – містив у собі мутацію D614G, і простежили за тим, наскільки активно вони проникають у ті тканини тіла людини, які вражає вірус.

Досліди показали, що ця зміна в РНК вірусу різко підвищила його заразність. Зокрема, кількість світних клітин кишківника збільшилася приблизно в 2,5 разу, легень – у п'ять разів, а клітин печінки – майже у вісім разів.

Водночас вона в чотири рази зменшила ймовірність того, що імунітет почне розпізнавати шиповидний білок вірусу й виробляти антитіла до нього.

До того ж учені з'ясували, що ферменти вродженої імунної системи людини знищували білки оболонки цієї версії SARS-CoV-2 повільніше, ніж у інших різновидів вірусу. Це може пояснювати те, чому мутація D614G стала домінувальною за такий короткий час.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Панамі вчені Інституту здоров'я виявили новий підвид коронавірусу A2 PAN, який викликає захворювання COVID-19.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки