Виявлено нову причину утворення тромбів у хворих на COVID-19

Виявлено нову причину утворення тромбів у хворих на COVID-19

Аутоімунні антитіла, які циркулюють в крові, атакують клітини і викликають утворення тромбів в артеріях, венах і мікросудинах. Ці кров'яні згустки небезпечні, оскільки збільшують ризик інсультів.

Порушення кровотоку в легенях і кисневого обміну через тромбоутворення – серйозна проблема у пацієнтів з COVID-19, пише MedicalXpress.

Відомо, що аутоімунні антитіла, які атакують тканини власного організму, виробляються при таких аутоімунних захворюваннях, як системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит. Однак факт, що такі антитіла продукуються і при коронавірусній інфекції, був встановлений зовсім недавно.

Відео дня

Вчені виявили, що близько половини пацієнтів, які були серйозно хворі на COVID-19, демонстрували комбінацію високих рівнів як небезпечних антитіл, так і суперактивних нейтрофілів, які є деструктивними лейкоцитами. За допомогою цих показників дослідники пояснюють механізм утворення тромбів при ковіді.

MedOboz раніше повідомляв, що у пацієнтів з коронавірусом, крім антитіл, можуть утворюватися аутоімунні антитіла. Ці білки, замість боротьби з патогенами, атакують тканини організму, збільшуючи ризик важкого перебігу хвороби.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки