Як коронавірус впливає на вагітність і пологи: медики дали відповідь
Українські медики засумнівалися в тому, що коронавірус передається від матері до дитини ще в утробі.
ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС
Як пише ТСН, наразі фахівці не можуть точно відповісти на це питання, оскільки воно маловивчене. Зокрема, як і те, який перебіг матимуть пологи в жінки, інфікованої COVID-19.
"Якщо ми говоримо, що цей вірус тропний до дихальних шляхів, тобто він впливає на дихання. А дитина внутрішньоутробно не дихає, тому дуже великий сумнів, щодо його потрапляння в дихальні шляхи плода", – розповів головний лікар Київського міського пологового будинку №5 Дмитро Говсєєв.
Згідно з даними медичних коледжів США та Британії, поки не доведено, що коронавірус може передаватися дитині в утробі матері. Однак 13 березня в Великобританії зафіксували перший випадок COVID-19 у новонародженого, мати якого мала коронавірусну інфекцію. Зараз медики намагаються встановити, коли саме малюк інфікувався: під час народження чи вагітності.
Водночас у Китаї було зафіксовано до 19 вагітних пацієнток. Але жодна хвора не постраждала. Вони всі живі, народили. І жодна дитина не мала ознак недуги.
Зазначимо, що жінка з Ірпеня (Київська область), яка була заражена коронавірусом, 25 березня народила здорового малюка.
Як уточнив Говсєєв, вагітних киянок із COVID-19 відправлятимуть у 5-й пологовий будинок. За необхідності майбутні матері будуть залишатися аж до пологів і народжувати в спеціально відведеному корпусі. Зараз у приміщеннях порожньо. Але реанімаційна палата вже оснащена всім необхідним.
"Є три ліжка для інтенсивної терапії. Функціональні ліжка, які призначені, щоб вести важких хворих із ознаками дихальної недостатності", – пояснив він.
Нагадаємо, що станом на ранок четверга, 26 березня, в Україні офіційно підтверджено 156 випадків зараження коронавірусом.
Як повідомляв OBOZREVATEL:
Вчені дійшли висновку, що коронавірус найдовше "живе" на пластику та нержавійці. Зокрема, на поверхнях із цих матеріалів він здатний залишатися активним протягом двох-трьох днів після зараження.
Лікар-реаніматолог пояснив, чому спека, зокрема й найгарячіша сауна, не зможе вилікувати від коронавірусу COVID-19.