Як перевірити роботу легень вдома: лікар дав просту інструкцію

Як перевірити роботу легень вдома: лікар дав інструкцію

Торакальний хірург, кандидат медичних наук і керівник Всеукраїнського респіраторного клубу Євген Симонець розповів українцям, як перевірити свої легені вдома, щоб не пропустити порушень, які свідчать про пневмонію.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Інструкцію він озвучив у коментарі "Фактам". Щоб вчасно помітити проблеми в роботі легень, за словами лікаря, важливо знати про небезпечні ознаки – "червоні лінії".

Як перевірити роботу легень вдома: лікар дав просту інструкцію

Як перевірити легені самостійно?

Відео дня

1. Визначити частоту дихання.

"Самому це зробити складно, адже людина, зосереджена на підрахунку дихальних рухів, автоматично уповільнює або збільшує їх частоту. Тому вести підрахунок повинен хтось близький, причому важливо, щоб він заздалегідь вас не попереджав. Ви перебуваєте в спокійному станіспите, дивітеся телевізор, а людина поруч нехай засікає на годиннику хвилину, протягом якої лічить ваші дихальні рухи. Якщо кількість не перевищує 20норма. Вищечервона лінія", – пояснив хірург.

Водночас лікар попередив: цей тест не завжди інформативний на 100%. Про точний результат скажуть тільки в медустанові.

Пульсоксиметр

2. Оцінити насичення крові киснем сатурацію

У нормі сатурація становить 90-100%. Існує два способи її перевірити.

Перший – за допомогою пульсоксиметра. Датчик, що нагадує прищіпку, найчастіше надягається на вказівний палець руки і дуже швидко показує рівень сатурації.

Другий спосіб – виміряти насичення крові киснем смартфоном. Для цього слід активувати спеціальний додаток у розділі Health та застосувати відповідну опцію. Прикласти палець до датчика й зафіксувати результат.

"Якщо кров достатньо насичена киснем, пульс буде в межах 60-80 ударів на хвилину, а частота диханнянижче за 20, то з легенями все гаразд. Навіть у разі появи симптомів, за якими можна запідозрити коронавірусну інфекцію, така людина поки госпіталізації не потребує", – пояснив Симонець.

Він також застеріг від фейкових тестів перевірки дихання, які швидко поширюються в мережі.

Один із них рекомендує затримати дихання на 20 секунд. Якщо вдалося – значить, життєва ємкість легень нібито в нормі. Насправді, за словами лікаря, тренована людина може затримувати дихання на хвилину й більше. А малорухливі чи літні особи, а також ті, які мають хронічні захворювання, не протримаються й 20 секунд. "Але це нічого не означає, крім того, що тест неефективний", – резюмував він.

Раніше OBOZREVATEL писав про сім способів приготувати антисептик у домашніх умовах.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки