Як швидко легені відновлюються після COVID-19: медики вказали на нюанси
Фахівці вивчили результати обстежень 124 пацієнтів
Йдеться про тих, які перенесли хворобу в легкій і важкій формах
Учені виявили в них дивні особливості відновлення після коронавірусу
У більшості людей, які перехворіли на коронавірус, легені зазвичай відновлюються добре. Водночас у деяких ознаки патологій після перенесеної хвороби можуть зберігатися впродовж декількох місяців.
Як пише Clinical Infectious Diseases, це з’ясували вчені-медики, проаналізувавши результати досліджень 124 пацієнтів відділення реабілітації Медичного центру Університету Радбауд (Нідерланди). Фахівці вказали на дивні особливості відновлення після COVID-19 тих, хто переніс його в легкій і важкій формах.
Зазначається, що учасникам дослідження провели низку медичних обстежень, серед яких і комп'ютерна томографія, – на початку реабілітації та через три місяці.
Результати показали, що, наприклад, у більшості пацієнтів із важким перебігом коронавірусу відновлення легеневої тканини пацієнтів пройшло добре. У висновках медиків йдеться, що пошкодження траплялися рідко, а фіксувалися переважно в людей, які потрапляли з COVID-19 до реанімації.
Серед досліджуваних були й ті, хто лікувався у звичайних відділеннях медзакладів або вдома. У них COVID-19 проходив легко, але вже через три місяці вони скаржилися на погане самопочуття. Підкреслюється, що найчастіше люди жалілися на слабкість, задишку і біль у грудній клітці. Деякі пацієнти мали труднощі у виконанні рутинних дій, говорили про зниження якості життя.
Автори дослідження самі здивувалися тому, що в пацієнтів, які перенесли коронавірус у легкій формі, так довго зберігаються патологічні симптоми, тоді як змін у легенях у них уже немає. Фахівці констатують, що причину цих симптомів і лікування для таких пацієнтів ще потрібно вивчити.
Як повідомляв OBOZREVATEL:
лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська зазначила, що для діагностики пневмонії, викликаної коронавірусом, у відділеннях медичної допомоги краще використовувати УЗД легень, аніж рентген грудної клітки.
Сімейна лікарка Віталіна Олещенко розповіла, що коронавірус впливає на психічний стан хворого. Тому частина пацієнтів потребує психологічної допомоги, а тим, хто одужав, рекомендується зробити й електрокардіограму..
Лікар-анестезіолог, професор Сергій Дубров вважає, що краще придбати пульсоксиметр, ніж робити комп'ютерну томографію. За його словами, потрібно розуміти, що кисень – це перше, що має бути в комплексі лікування в пацієнта з коронавірусом тяжкої форми.
Надсилайте нам свої історії про ситуацію з лікуванням COVID-19 у вашому населеному пункті з фото та відео на [email protected]