Готують лікарні і шукають ліки: як в Україні готуються до приходу смертельного коронавірусу

56,7 т.
Готують лікарні і шукають ліки: як в Україні готуються до приходу смертельного коронавірусу

Увечері, 23 січня, ВООЗ ухвалила рішення не оголошувати надзвичайну ситуацію через поширення нового коронавірусу, яким заразилося вже понад 600 осіб. В організації вважають, що це НП для Китаю, але проблема ще не стала глобальною.

Але якби сталося так, що ВООЗ пішов би на крайні заходи, то в Україні готові вжити низку заходів, щоб захиститися від епідемії. Починаючи з перевірок в аеропортах і на кордонах. Медики зараз працюють над створенням експрес-тестів, які допоможуть лікарям встановити точний діагноз. А ось створення вакцини поки під питанням. Детальніше читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Перевірки в аеропортах і на кордоні

Відео дня

Всесвітня організація охорони здоров'я два дні не могла прийти до єдиної думки, чи варто оголошувати надзвичайну ситуацію міжнародного масштабу у зв'язку з новим коронавірусом, виявленим у Китаї.

Новим вірусом уже заразилося понад 600 осіб у світі

За словами генерального директора ВООЗ Адханома Гебрейесуса, чиновникам необхідно більше даних про цей вірус. Але ввечері 23 січня ВООЗ визначилася, заявивши, що новий коронавірус – надзвичайна ситуація для Китаю, але не для всього світу.

У разі, якщо ВООЗ передумає, то в Україні будуть проводитися спеціальні санітарно-епідеміологічні перевірки в аеропортах, на кордоні, в портах, на залізничних вокзалах. Наприклад, в аеропортах співробітники карантинної служби будуть заходити в літаки, опитувати пасажирів і екіпаж, чи немає людей з ознаками застуди.

Так перевіряють літаки

Якщо виявлять, що в салоні є хворий або кілька хворих, то літак переженуть на спеціальну стоянку. Такі серйозні заходи вживають тому, що є дані про передачу вірусу від людини до людини.

До речі, як повідомили в "Борисполі", до Києва прилітає чотири чартерних рейси на тиждень із Китаю, з міста Санья.

Читайте: Житель Китаю розповів про те, чи бояться в Пекіні коронавірусу

Також на виходах із зони прильоту може бути встановлено спеціальне обладнання, яке буде визначати підвищену температуру у пасажирів.

На вокзалах, на кордоні також будуть звертати увагу, чи немає людей із кашлем, підвищеною температурою. Якщо такі є, то з ними вже працюватимуть медики.

Перевірили перший літак із Китаю

Поки ж пресслужба аеропорту повідомляє, що про підозру присутності на борту пасажира з ознаками захворювання екіпаж може передати на землю за 30 хвилин до прибуття. У таких випадках у літак першими заходять представники лабораторного центру, які оцінюють ситуацію і дають дозвіл на висадку пасажирів. Якщо є загроза зараження, тоді літак відправляють на санітарне місце стоянки.

Так виглядає коронавірус під мікроскопом

Один літак із Китаю приземлився в "Борисполі" у четвер, і його вже зустрічала карантинна служба. Правда, поки обійшлися опитуванням екіпажу і пасажирів – чи немає у когось температури, кашлю.

Правда, за словами заввідділенням респіраторних і вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського Алли Мироненко, інкубаційний період смертоносного вірусу триває до семи днів.

"Тому огляди в аеропортах великої користі не принесуть. Людина може захворіти пізніше. У лікарнях повинні бути готові до прийому таких пацієнтів. Тест-системи поки тільки розробляються, але у нас їх точно немає", – говорить Мироненко.

Перевіряють і на кордоні

У лікарнях готують спеціальні інфекційні відділення з боксами. Також ці відділення і реанімації повинні бути обладнані кисневими балонами.

Як розповіли в МОЗ, недавно проводили нараду з главами обласних управлінь охорони здоров'я щодо готовності до епідемії грипу, який зараз гуляє країною. Всі керівники заявили, що лікарні готові до прийому пацієнтів. У принципі, вони також можуть прийняти і людей з атиповою пневмонією.

Читайте: Китаянка з коронавірусом хитрістю пробралася в Париж: почалася паніка

Що стосується експрес-тестів, то за даними ВООЗ над ними вже працюють. А от чи зможуть зробити вакцину від цього виду вірусу, поки що невідомо. Це вимагає спеціальних технологій і часу. Наприклад, від вірусу SARS, який вирував у 2003 році, вакцину так і не розробили. А за словами заступника міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка, геном нового вірусу на 80% схожий на SARS.

Як борються з вірусом у світі

Тим часом кілька країн уже вжили заходів, щоб не допустити поширення небезпечного вірусу на їх територіях. Так, у США, де з'явився перший заражений "2019 nCoV", медики встановили цілий список людей, які могли контактувати з цим 30-річним чоловіком. Їм щодня телефонують і запитують, чи не піднялася у них температура, чи не з'явився кашель.

У Китаї зараз скуповують маски

МЗС Великобританії попередило своїх громадян, щоб вони не їздили в місто Ухань, де на місцевому рибному ринку вперше виявили новий коронавірус. Причому з Великобританії в Ухань літають три прямих рейси щодня. Медики зустрічають кожен літак звідти і проводять опитування, чи немає у когось із пасажирів підвищеної температури.

У самому місті Ухань люди вишикувалися в черзі за квитками, щоб покинути місто, побоюючись зараження. Там зупинений громадський транспорт, навіть метро, також тимчасово закривають аеропорт і залізничний вокзал для тих, хто виїжджає. Жителям порадили не залишати місто без важливих причин.

У Китаї в метро обробляють термінали

Зараз коронавірус убив уже 17 осіб, а всього ним заразилося понад 600 людей. Причому нові випадки захворювання виявлені не тільки в Ухані. Кілька хворих є в Пекіні, а також у провінціях Хебей, Цзянсу і Хейлунцзян. Занедужали також люди в Японії, Південній Кореї, Таїланді та Сінгапурі.

Доктор Девід Хейманн, якого цитує Daily Mail, повідомив: "Зараз ми спостерігаємо поширення другого і третього покоління". Це означає, що заразитися вірусом можна від людей, які його підхопили, а не тільки від джерела тваринного походження.

Вакцини проти 2019-nCoV поки немає, проте випробування препарату на людях можуть початися протягом трьох місяців.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки