МоваЯзык

/ Пульмонологія

Застуда може допомогти людині не заразитися COVID-19 – учені

56.6т
Читати матеріал російською

Риновірус, що спричинює застуду, "сильніший" від коронавірусу нового типу та заважає SARS-CoV-2 розмножуватися в клітинах слизової оболонки дихальних шляхів, вважають учені.

Про це заявляється в дослідженні Університету Глазго (Шотландія, Сполучене Королівство), результати якого опублікував Journal of Infectious Diseases. Експерти припустили, що застуда в той період, коли риновірус перебуває в клітинах, може захищати організм людини від COVID-19.

Вчені провели дослідження на копії слизової оболонки дихальних шляхів, зробленій із клітин того самого типу, що й у людському організмі. Частину моделей одночасно заразили коронавірусом і риновірусом, частину – тільки COVID-19.

Експеримент показав, що віруси SARS-CoV-2 не змогли розмножуватися в клітинах через спровоковану риновірусом імунну реакцію. Цей ефект спостерігався також тоді, коли риновірус потрапляв у зразок за 24 години до коронавірусу, і коли його вводили в культуру клітин через добу після.

Вчені підкреслили, що після перенесеної простуди людина знову стає вразливою для COVID-19. Водночас у масштабах регіону або країни риновірус, ймовірно, буде стримувати коронавірусну інфекцію.

"Виходить, що риновірус пригнічує коронавірус, і в сезон звичайних простудних захворювань інфікувань COVID-19 буде набагато менше", – пояснив ВВС лікар Пабло Мурсія.

Подібні випадки спостерігалися й раніше. Так, саме великий спалах риновірусу міг відтермінувати пандемію свинячого грипу 2009 року в деяких частинах Європи, зазначили дослідники.

"Заходи гігієни, а також взаємодія між вірусами можуть значно знизити захворюваність на коронавірус, але максимальний ефект усе ж дає тільки вакцинація", – додав лікар Мурсія.

Застуда і коронавірус

Застуда і коронавірус

Нагадаємо:

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, американська компанія Pfizer, що випустила вакцину проти COVID-19, почала випробування на людях ліків від коронавірусної хвороби, які повинні зупинити поширення SARS-CoV-2 в організмі.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
67
176
Смішно
21
Цікаво
0
Сумно
60
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини