Від легень нічого не залишилося: у Дніпрі жінка "згоріла" від пневмонії за два дні

коронавірус

Смертельний китайський вірус все ближче підбирається до України. Влада рапортує про готовність зустріти інфекцію. Однак в країні вже кілька місяців гуляє небезпечний грип. А лікарі не можуть вчасно визначити його, через що помирають молоді українці. Трагедія в Дніпрі є доказом цього.

Жителька Дніпра, 44-річна Ганна звернулася в лікарню зі скаргою на високу температуру й ускладнене дихання. Медики призначили їй амбулаторне лікування. Згодом стан жінки погіршився, а на шостий день вона померла. Причинапневмонія.

Родичі загиблої вважають, що Ганна стала жертвою лікарської недбалості.

Детальніше – у матеріалі OBOZREVATEL.

Загибла Ганна
Головне:
  • 10 та 11 лютого Ганна зверталася до швидкої допомоги приватної клініки і в саму клініку. Скаржилася на температуру, ускладнене дихання. Але її не госпіталізовували.

  • 14 лютого стан жінки погіршився настільки, що її поклали в стаціонар. Потім була реанімація та переміщення в іншу клініку. Ганна померла 16 лютого.

"Від легень нічого не залишилося"

Детальніше про трагедію з Ганною OBOZREVATEL розповіла її рідна сестра Альона.

Вона повідомила, що першим захворів чоловік Ганни. Він зайнявся самолікуванням і незабаром одужав. Потім стало погано Ганні, яка звернулася за допомогою в швидку приватної клініки. У неї була температура 38,8, озноб, тяжкість дихання. Медики поставили діагноз ГРВІ.

"Лікарі рекомендували їй пройти тест на грип, який вони з собою не привезли. І вони знали, що в аптеках міста тестів на грип немає!" – розповіла OBOZREVATEL сестра загиблої.

У лікарні жінці також поставили діагноз ГРВІ

Альона вважає, що медики зобов'язані були призначити противірусний засіб широкого спектру дії.

"Але замість цього призначили антибіотик, що допомагає від грипу "А", який у 2020 році практично не зустрічається. Також сестрі рекомендували звернутися до терапевта", – зазначила жінка.

Ганна справді наступного дня звернулася до терапевта в ту ж приватну клініку. Лікар виміряв температуру. Вона була 39,9 градусів. Але, за словами Альони, її сестру не госпіталізували, а призначили і прокапали крапельницею інший антибіотик. Потім відпустили додому і попросили з'явитися 14 лютого.

"Коли сестра прийшла 14-го, їй зробили комп'ютерну томографію. Діагноз – двостороння пневмонія. При цьому медики не повідомили, що від легень пацієнтки практично нічого не залишилося, продовжуючи спокійно її "лікувати", – зазначила Альона.

Ганна
"Гра" з документами

За словами Альони, її сестру помістили в реанімацію цієї ж приватної клініки. Через деякий час перевели в реанімацію 16-ї міської клінічної лікарні, де пацієнтка померла.

Родичі вважають, що Ганну "помістили вмирати в іншу лікарню, щоб не фіксувати факт смерті".

Ці підозри почали виникати після того, як лікарі приватної клініки через кілька днів після смерті відмовилися видати документи щодо перебування пацієнтки в клініці. Родичі вважають, що причиною смерті Ганни стала лікарська недбалість.

Сьогодні рідні загиблої збирають документи, щоб домогтися покарання винних.

У графі "причина смерті" зазначено: легенево-серцева недостатність, пневмонія
Коментар чиновників

У пресслужбі Дніпровської міськради OBOZREVATEL повідомили, що у загиблої була двостороння пневмонія. "Також у жінки було багато хронічних захворювань. З коронавірусом її загибель ніяк не пов'язана", – повідомили в пресслужбі.

Легені уражаються блискавично

Пневмонія, або запалення легень – небезпечне інфекційне захворювання, яке ще називають "хворобою зниженого імунітету". Про це OBOZREVATEL розповів лікар-експерт Віктор Литвиненко.

"Хвороба вражає легені блискавично, швидко розвивається, і людина буквально згорає зсередини. Пацієнтам не завжди можна допомогти, навіть якщо звернулися вони за медичною допомогою вчасно. Протягом 2-3 днів в організмі відбуваються незворотні процеси", – зазначив він.

Литвиненко додав, що пацієнтку потрібно було відразу госпіталізувати. "Але її лікували амбулаторно, як і всіх, за протоколами. В її ситуації протокол був протипоказаний", – уточнив він.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки