Знайдено ефективне лікування китайського коронавируса

Знайдено ефективне лікування китайського коронавируса

Препарати проти ВІЛ можуть виявитися ефективними проти гострого респіраторного синдрому, викликаного коронавірусом 2019 nСov.

Про це свідчать результати молекулярного моделювання з порівнянням геномів 2019 nCoV і інших вірусів за допомогою штучного інтелекту, повідомляє доктор медичних наук, професор Катерина Амосова у себе на сторінці в Facebook.

Для їх застосування потрібно зважити потенційні ризики і користь
Відео дня

"Відомо, що 2019 nCoV потрапляє в епітеліальні клітини альвеол легенів шляхом ендоцитозу після зв'язування з рецепторами АПФ (АПФ) другого типу (АСЕ2) на їх оболонці. Цей процес регулюється, в тому числі, специфічним білком – протеїнкіназою-1 (ААК1). Тому блокування цієї протеїнкінази може запобігти потраплянню вірусу всередину клітин легенів", – пише Амосова.

За її словами, в медицині вже використовуються кілька блокаторів ААК1. Зокрема, протипухлинні препарати сунітініб і ерлотиніб, а також препарат проти ВІЛ баріцітініб. Відомо, що перші два мають більше серйозних побічних ефектів, ніж третій.

Професор відзначає, що, виходячи з даних про достатність терапевтичних доз баріцітініба 2 і 4 мг в день для блокування ААК1, вчені вважають обгрунтованим проведення якісного клінічного дослідження ефективності такої терапії у пацієнтів з респіраторним синдромом внаслідок 2019- nCoV.

"У рідкісних описах лікування пацієнтів з інфекцією 2019-nCoV я вже зустрічала інформацію про використання в них анти-ВІЛ препаратів. Таке призначення при відсутності зареєстрованого свідчення називається off-label і нерідко застосовується в медичній практиці. Звичайно, у важких випадках і після ретельного зважування потенційного "виграшу" і ризиків – і для пацієнта, і для лікаря", – додала експерт.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, що за новий китайський коронавірус вбив рекордну кількість пацієнтів – за останню добу він забрав життя 99 осіб.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки