Знайдено генетичний зв'язок між коронавірусом та Альцгеймером

Знайдено генетичний зв'язок між коронавірусом та Альцгеймером

Люди з генетичною схильністю до хвороби Альцгеймера мають удвічі більше шансів заразитися коронавірусом (COVID-19).

Про це говорять вчені в Англії, передає Science News. Дані були отримані в результаті дослідження понад 600 пацієнтів із діагнозом COVID-19 з 16 березня до 26 квітня цього року.

Пандемія COVID-19

Дослідження показали, що люди з двома копіями версії гена APOE, названої APOE4, в 14 разів частіше хворіють на хворобу Альцгеймера, ніж ті, хто має дві копії версії гена APOE3. Ці пацієнти також мали більш ніж удвічі вищі шанси отримати позитивний результат на коронавірус, ніж люди з двома копіями APOE3.

Відео дня

Вчені зазначили, що з 622 осіб з позитивним результатом на коронавірус у 37 було дві копії APOE4. Це свідчить про те, що приблизно 410 із кожних 100 тисяч осіб із двома копіями цієї версії гена дали б позитивний результат. Це можна порівняти з 179 з кожних 100 тисяч людей з двома копіями APOE3 з позитивним результатом на вірус.

Як повідомляв OBOZREVATEL, британські вчені виявили в коронавірусі вставку, ідентичну частині людського білка.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки