Знайдено нову причину високої смертності від коронавірусу

90,2 т.
Високий рівень цукру у крові пов'язали з подвоєнням ризику загибелі від COVID-19

Високий рівень цукру в крові подвоює ймовірність смерті від важких форм коронавірусної інфекції навіть у тому випадку, якщо пацієнт не страждає від діабету чи ожиріння.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Як пише журнал Diabetologia, дослідження провели медики Хуачжунського університету науки і технологій (Китай). Вчені з'ясували, що люди, у яких був відносно високий рівень цукру у крові – близько 7 мілімолів на літр – вмирали від ускладнень при COVID-19 приблизно в 2,3 рази частіше, ніж інші пацієнти.

Високий рівень цукру у крові зв'язали з подвоєнням ризику загибелі від COVID-19
Відео дня

Аналогічним чином люди із середньою кількістю цукру у крові вмирали на 71% частіше, ніж інші хворі. Причому ця ймовірність не була пов'язана з розвитком ожиріння, діабету та інших розладів обміну речовин.

Крім того, підвищений рівень цукру у крові майже вчетверо збільшував вірогідність розвитку важких форм COVID-19 і різних ускладнень.

"У цьому випадку складно припустити, що всі ці люди страждали від раніше невиявленого діабету, оскільки загальна кількість хворих із високим рівнем глюкози наближалася до позначки у 29%, тоді як лише 12% населення Китаю є діабетиками. При цьому не можна виключати і те, що несприйнятливість до інсуліну у них виникла через зараження SARS-CoV-2 чи інших хвороб", – зазначають дослідники.

Як саме високий рівень цукру в крові підвищує ймовірність загибелі носіїв COVID-19, вчені поки не знають. Але вони припускають, що надлишок глюкози у крові може сприяти формуванню тромбів і запалень, а також погіршувати роботу кровоносних судин.

Як повідомляв OBOZREVATEL, пацієнти, які перехворіли на COVID-19, можуть згодом заробити інсулінозалежний цукровий діабет.

Вчені заявили, що коронавірус не просто несе ризик для людей, хворих на діабет – він може фактично викликати це захворювання.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки