Звідки взявся коронавірус: головні теорії

53,4 т.
Звідки взявся коронавірус: головні теорії

Існує кілька теорій про те, звідки взявся новий коронавірус COVID-19, який отримав позначення SARS-CoV-2.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Вперше коронавірус з'явився в китайському місті Ухань в кінці 2019 року, очевидно, в районі місцевого ринку диких тварин. Там продавали птахів, змій, кажанів, а також морепродукти.

COVID-19 близький за структурою вірусам, які інфікують кажанів. Однак вчені вважають, що нинішній коронавірус був переданий кажанами якійсь невідомій тварині, а вже потім поширився на людей.

Відео дня
Звідки взявся коронавірус: головні теорії

Серед живності, яка могла стати переносником, називали не тільки змій або мишей, але і панголінів (лускатих ссавців).

Ця ланка в ланцюзі мутацій коронавірусу залишається загадкою і може бути джерелом подальших заражень.

Другу версію походження коронавірусу озвучив 12 березня офіційний представник МЗС КНР Чжао Ліцзяні. Він припустив, що COVID-19 в Ухань завезли американські військові. До такого висновку дипломат прийшов, проаналізувавши дані з США.

"Коли в США з'явився нульовий пацієнт? Скільки людей заражені? У яких вони лікарнях? Принести епідемію в Ухань могла американська армія. Будьте прозорі – відкрийте всі дані! США повинні все нам пояснити!" – написав Ліцзяні в Twitter.

До свого твіту дипломат прикріпив відео фрагмента виступу глави американського Центру з попередження і контролю захворювань Роберта Редфілда в Палаті представників Конгресу. Той повідомив, що у кількох померлих американців, яким діагностували грип, при посмертному обстеженні був виявлений коронавірус.

Тому Ліцзяні припустив, що "нульовий пацієнт" з коронавірусом з'явився саме в США.

Поки звинувачення проти військових США нічим не підкріплені. Хоча є зачіпка – це військові ігри за участю американців, які проходили в Ухані в жовтні 2019 року. А перші хворі COVID-19 з'явилися в грудні.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Уханьскому інституті вірусології ще в 2018 році хвалилися дослідами над кажанами і дослідженнями незвичайного вірусу, знайденого в їх організмі.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки