МоваЯзык

/ Новини здоров'я

В Україні можуть дозволити трансплантацію: як це врятує тисячі життів

Хочу повідомити дві новини - хорошу і погану.

Хороша полягає в тому, що на наступному тижні, нарешті, на розгляд парламенту у другому читанні буде внесено мій законопроект № 2386а-1 "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині", який був проголосований у першому читанні ще 21 квітня 2016 року.

Законопроект дає надію на порятунок життя понад 3400 українців, які щороку вмирають, так і не дочекавшись донора. Загалом трансплантації кожного року потребують близько 5000 людей. І для них пересадка органів є безальтернативним способом лікування.

Документ, який опрацьовувася до другого читання сотнями експертів, доведений до ідеального стану і враховує всі нюанси для створення гуманної, прозорої і ефективної системи трансплантації в Україні. Цим законом створюється повний ланцюг - від донора до реципієнта, що дозволить швидко здійснити необхідну операцію та врятувати людині життя.

Для запобігання будь-яким зловживанням у законопроекті передбачена "презумпція незгоди" та визначено низку категорій населення, в яких не можна вилучати органи за жодних обставин - це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також особи, що загинули під час бойових дій чи від насильницької смерті.

Загалом законопроект №2386а-1 відповідає найвищим міжнародним стандартам, враховує всі найдрібніші деталі і дозволяє Україні запустити створення ефективної та гуманної системи трансплантації вже найближчим часом.

Але є і погана новина - існує величезний ризик, що закон не приймуть з політичних мотивів. Наскільки мені відомо з попередніх консультацій, фракція "Самопомочі" не готова голосувати за нього до прийняття закону про Антикорупційний суд, а "Опозиційний блок", за словами його представників, - через позицію своїх виборців на сході України.

У випадку, якщо законопроект, який розроблявся майже три роки із залученням сотень найкращих експертів з різних галузей, провалять - Україна ще на багато років залишиться однією з небагатьох країн світу, де відсутня система трансплантації, а люди вмирають не через відсутність донорів, а через недбалість та нездатність держави організувати систему допомоги громадянам.

Тому я закликаю своїх колег - народних депутатів відкинути всі політичні амбіції та розрахунки і зробити добру справу для країни - прийняти абсолютно аполітичний законопроект, спрямований на порятунок життя українців.

Кожного дня в Україні вмирає 9 людей через відсутність трансплантації. І кожна смерть буде на совісті тих, хто у політичних торгах і ігрищах забуває про своїх співгромадян.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "Медичні нововведення в Україні" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
1
Треш

Блоги медицини