Розпадаються тканини і починається сепсис: українців попередили про смертельну хворобу

39,9 т.
Розпадаються тканини і починається сепсис: українців попередили про смертельну хворобу

Після випадків виявлення сибірської виразки в Одеській області українцям необхідно бути вкрай обережними, адже це захворювання дуже стійке.

Постраждати перш за все можуть люди, які перебувають у безпосередній близькості до вогнища, каже епідеміолог Юлій Жигалов, повідомляє "Сегодня".

За його словами, у зоні ризику також ті, хто працює із тваринами.

"Збудник сибірської виразки дуже стійкий у зовнішньому середовищі, може десятиліттями зберігати життєздатність і бути в грунті. Захворіти можуть люди, які перебували у районі вогнища. Перейняти хворобу можна й після контакту із хворою твариною. Можна сказати, що це професійне захворювання", — підкреслив він.

Відео дня

При цьому на ранніх стадіях сибірську виразку можна сплутати з грипом чи ГРВІ. Тому за цієї хвороби, як і за будь-якої іншіої, важлива діагностика на ранніх стадіях.

Як говорить фахівець, за своєчасного виявлення сибірська виразка лікується антибіотиками і гамма-глобуліном, а ось без належного лікування хвороба протікає страшно і можливі ускладнення.

"Під час ураження можуть бути ускладнення — розпад тканин, порушення кровоносної системи, сепсис, токсичний шок від розпаду клітин, набряк легенів, задуха, може бути ураження головного мозку. Тому важливо вчасно звернутися і пройти правильний курс лікування", — сказав Жигалов.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Житомирській області також було зафіксовано випадок захворювання на сибірку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки