МоваЯзык

/ Пульмонологія

Стійка до ліків: в Україні почали бити на сполох через епідемію смертельної інфекції

В Україні досі не подолана епідемія туберкульозу, яка була зафіксована ще в 1995 році.

Про це на своїй сторінці в Facebook попередила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. "Поки у країнах з розвиненими системами охорони здоров'я були зосереджені на ранньому виявленні та амбулаторному лікуванні туберкульозу, в Україні система була сфокусована на діагностиці вже важких форм хвороби та ізоляції пацієнтів. Це стало однією з причин поширення стійких до ліків форм туберкульозу", — пояснила вона.

Як відомо, 50% населення є носіями туберкульозу, а ймовірність того, що інфекція перейде в активний режим протягом життя становить 10%. Тому регулярна діагностика хвороби стосується кожного.

Туберкульоз

Туберкульоз. Джерело: Главком

Главком

Раннє і своєчасне виявлення туберкульозу та регулярний прийом ліків дозволяє повністю вилікувати хворобу навіть без госпіталізації. Кожен може отримати ліки у свого сімейного лікаря безкоштовно, підкреслила Супрун.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Україна в рейтингу захворюваності на туберкульоз, за даними МОЗ, займає друге місце в Європі. Незважаючи на те, що з цією недугою у нас борються вже понад 20 років і відсоток нових хворих із кожним роком падає, проблема все ще дуже гостра. За інформацією ВООЗ, в Україні було зареєстровано понад 27 тисяч випадків захворювання і рецидивів у 2017 році.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

2
Коментарі
10
1
Смішно
1
Цікаво
11
Сумно
0
Треш

Блоги медицини