90% українців потребує послуг стоматолога: як уберегти свої зуби

5,6 т.
90% українців потребує послуг стоматолога: як уберегти свої зуби

На жаль, у нас в країні немає культури догляду за зубами. Тому до 30-ти років, за статистикою, кожен українець не дораховується 1-2-х зубів, до 50-ти років мало не половини зубного ряду, а до 70-ти практично усі потребують имплантацію або протези.

Як не потрапити в цей список? Моя відповідь проста - правильно доглядати за зубами.

90% українців потребує послуг стоматолога: як уберегти свої зуби

Перше і головне правило - двічі в день чистити зуби. А краще три - після їди. Якщо немає можливості почистити зуби - обов’язково порожнину рота прополощіть водою. Це допоможе вам уникнути зубного нальоту. А надалі карієсу.

Відео дня

Друге правило - це профілактика! Я завжди говорю своїм пацієнтам, що дешевше прийти двічі в рік на профогляд і зробити чистку зубів в Стоматлогії Ольги Бондаренко, аніж потім ставити коронки або імпланты. Якщо вчасно не позбавлятися зубного нальоту, він переходить в зубний камінь, який, утворюється у важкодоступних для зубної щітки місцях. І, як наслідок - скупчуються бактерії, розвивається запальний процес, потім формуються пародонтальні кишені, ну і усе це веде до руйнування зубів. А, і як бонус - погано пахне з рота! Тому, завдання стоматолога, завжди нагадувати пацієнтам про важливість професійного чищення зубів 2 рази на рік.

90% українців потребує послуг стоматолога: як уберегти свої зуби

Щоб Ваші зуби були здорові, рекомендую також до своїх ритуалів по догляду за ротовою порожниною додати використання зубної нитки.

Зубна нитка (флос) відмінна профілактика утворення зубного каменю і карієсу! Адже вона призначена для очищення важкодоступних місць, куди не дрстає зубна щітка. А ще коробочці із зубною ниткою завжди знайдеться місце у вашій сумочці. Декілька правил по правильному використанню зубної нитки:

1. Необхідно відмотати нитку завдовжки близько 30 сантиметрів.

2. Один кінець намотується на середній палець лівої руки, другий - на вказівний палець правої руки.

3. Після цього флосс акуратно вводять в міжзубний проміжок, при чищенні напрям руху нитки має бути знизу-вгору для нижньої щелепи і згори-вниз для верхньої щелепи. І ні в якому разі не заводьте нитку під ясна - це може привести до їх подразнення.

І будьте обережні: при наявності штучних коронок або протезів. У таких випадках краще користуватися іригатором.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки