Чим небезпечний неправильний прикус: стоматологи розкрили секрети

Чим небезпечний неправильний прикус: стоматологи розкрили секрети

Навіть якщо у вас, на перший погляд, рівні зуби, краще хоча б один раз записатися на консультацію до ортодонта. Лікар-ортодонт огляне і скаже правильний у вас прикус чи ні.

Адже неправильний прикус може спровокувати безліч недуг. Наприклад, неправильний прикус веде до порушення осанки. Нижня щелепа пов'язана із скроневими кістками, а вони, в свою чергу, є вмістищем для вестибулярного апарату. Неправильний прикус веде до зміни положення нижньої щелепи, розвиваються деформації в суглобах, в результаті - труднощі при ходьбі і моториці, неправильна хода, викривлення хребта, сколіоз.

Відео дня

При неправильному прикусі центр тяжіння голови зміщений, що спричиняє зміну осанки і збільшення навантаження на м'язи шиї. У людей з неправильним прикусом можуть спостерігатися: нахил вперед або назад положення голови, западання грудної клітини, виступ лопаток, може випинатися живіт, плоскостопість, сколіоз.

Чим небезпечний неправильний прикус: стоматологи розкрили секрети

Причин, за яких зуби стали кривими, чимало. Головна з них - генетика. Придивіться до посмішок батьків, бабусь і дідусів - цілком можливо, що нерівні зуби дісталися вам у спадок. Ще одна з причин - використання неправильних пустушок і пляшечок для годування. Раджу, вибирати пустушки, які повторюють анатомію соска, їх ще називають ортодонтичні. Через тривале використання пустушки у малюка може розвинутися інфантильний тип ковтання - коли язик під час ковтання слини впирається в зуби і чинить на них сильний тиск. В результаті, у дитини формується відкритий прикус. Зуби також стають кривими через ротове дихання, в результаті частих ринітів і інших ЛОР-захворювань.

Чим небезпечний неправильний прикус: стоматологи розкрили секрети

У дорослому віці, причиною кривих зубів можуть стати зуби мудрості, що неправильно прорізаються. Коли у пацієнта не дуже велика щелепа і місця для "мудрих" зубів в ній просто не вистачає. А ще відсутність одного або декількох зубів. Якщо їх вчасно не замінити зубними імплантатами, то зубні ряди незабаром почнуть роз'їжджатися, намагаючись заповнити собою пропуски, що утворилися.

Затягувати з ортодонтичним лікуванням не варто. Дітей рекомендую перший раз показати ортодонту між 3-5 роками. Дорослим вирішити проблему ніколи не пізно, тільки необхідно набратися терпіння. 90% успіху в корекції прикусу залежить від професійних знань і умінь ортодонта. Ви не відразу зрозумієте, що помилилися з лікарем, адже на складність при виборі ортодонта полягає в тому, що процес усунення таких аномалій досить довгий (два роки, а іноді і більше).

То як же не помилитися з вибором лікаря?

В Стоматології Ольги Бондаренко до рішення ортодонтичних проблем ми підходимо індивідуально. На консультації лікар досить вичерпно пояснює суть проблеми і методи її рішення, логічно, послідовно, зрозуміло. Чітко і ясно відповідає на питання, які вас цікавлять. Не лякає, не чинить психологічного тиску, обґрунтовувавши необхідність лікування.

Пропонує найбільш сучасні методики ортодонтичного лікування, якісні і надійні брекет-системи відомих виробників, йому не все одно, які апарати використовувати. Ми завжди відверто говоримо не лише про плюси, але і про мінуси запропонованих варіантів. Показуємо на консультації фотографії своїх пацієнтів до і після лікування з результатами. І дуже важливий факт - одразу називаємо всю вартість лікування.

Чим небезпечний неправильний прикус: стоматологи розкрили секрети

Якщо ви ще розмірковуєте, записувати своїх дітей або себе на прийом до ортодонта, ще раз хочу нагадати декілька наслідків неправильного прикусу :

- хвороби травної системи внаслідок поганого пережовування їжі;

- руйнування зубів і пародонтоз через підвищене навантаження на зуби;

- порушення дихання і уповільнення обміну речовин;

- розвиток карієсу;

- порушення дикції.

І як бонус - порушення гігієни порожнини рота, скупчення зубного нальоту і неприємний запах з роту!

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки