Модну чорну пасту визнали небезпечною для зубів і не тільки

12,5 т.
Модну чорну пасту визнали небезпечною для зубів і не тільки

Модна зубна поста з деревним вугіллям може призвести до руйнування зубів і ракових захворювань.

Про це стверджується в дослідженні British Dental Journal, повідомляє Mirror.

Виробники такої пасти всіляко рекламують свій продукт і навіть надають результати клінічних досліджень, згідно з якими зубна паста є безпечною, проте подібні аргументи підлягають серйозному критичному аналізу.

Модну чорну пасту визнали небезпечною для зубів і не тільки
Відео дня

Як відзначають вчені, всі обгрунтування даних компаній базуються на маркетингових хитрощах, тоді як про реальний потенційну шкоду для людського організму фірми замовчують.

Конкретно йдеться про те, що "чорна" зубна паста може призвести до появи саден на зубах, а вугілля здатне деактивувати фторид, а це негативно позначається на боротьбі з карієсом. Отже, існують вагомі сумніви щодо того, чи дійсно така паста сприяє відбілюванню зубів.

В огляді дослідники розглянули 50 зубних паст, які заявляли про різні "чарівні" властивості свого продукту, проте з'ясувалося, що жодне з тверджень не було достовірно підтверджено, і тільки в 10 випадках можна говорити про професійне стоматологічне схвалення.

Більш того, експерти запевняють, що деревне вугілля за хімічних причин не здатне зменшити внутрішнє забарвлення зубів, а речовини, які зазвичай зустрічаються в вугіллі, нафті або бензині, мають серйозний ризик для людського здоров'я.

Модну чорну пасту визнали небезпечною для зубів і не тільки

Вчені попередили: перед придбанням такого роду зубної пасти потрібно переконатися, що в її склад включені фтор, кальцій і фосфат, які здатні захистити і зміцнити зубну емаль.

Лікарі застерегли від слідування модним трендам, які не завжди означають, що продукт обов'язково принесе користь і не зашкодить здоров'ю.

Раніше ми повідомляли, як 42-річна Клер з Брістоля жорстоко поплатилася, повіривши дешевій рекламі про відбілювання зубів на Facebook.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки