Помер після видалення зуба: у Львові суд відпустив лікаря, визнавши його провину

35,1 т.
Помер після видалення зуба: у Львові суд відпустив лікаря, визнавши його провину

У Львові Шевченківський районний суд визнав винною анестезіолога в смерті 45-річного пацієнта після видалення зуба, але відпустив її на волю.

Як говориться в сюжеті "5 каналу", Феміда засудила жінку до 5 років ув'язнення. Але її звільнили від покарання за закінченням терміну давності. Обласну клінічну лікарню закликали до виплати компенсації в розмірі 500 тисяч гривень. Трагедія трапилася в 2014 році, а судова тяганина тривала чотири роки.

"Він каже, мені нема чим дихати, в мене напухло горло. Набряк збільшувався, вони прийшли в щелепну хірургію, черговий лікар подивився і сказав: "Ой, та тут нема чого робити, то операція на 15 хвилин. Ми вам надшкірний розтин зробимо, гній випустимо і все буде добре", - згадала мати загиблого Світлана Сьоміна.

Відео дня

Чотири роки тому її син Віктор прийшов до лікаря видаляти зуб мудрості. Медики діагностували одонтогенну флегмону - гнійне запалення порожнини рота. Він помер під час інтубації - введення особливої трубки в трахею для механічної вентиляції легенів.

"Нам відповіли, що брат помер. Що не змогли заінтубувати, бо в нього закоротка і дуже м'язиста шия. І тому вони нічого не могли вдіяти", - згадала сестра померлого Тетяна Іваненко.

Родичі переконані, що до смерті призвели непрофесійні дії анестезіолога.

"Висновок усіх експертів – то механічна асфіксія, заподіяна лікарем-анестезіологом. Неправильно зробив анестезію – і від мій того брат задихнувся", - зазначила сестра Віктора.

У Львові суд відпустив лікаря, винного в смерті пацієнта

Чотири роки сім'я загиблого домагалася вердикту суду.

"Складність медичних справ у чому? Задіяна велика кількість медпрацівників, а щоб людину притягнути до кримінальної відповідальності, вирок ухвалити, то суду важливо встановити, що саме ці дії призвели до смерті", - зазначила адвокат Ірина Сенюта.

За словами лікаря анестезіолога, вона все робила за медичними протоколами.

"Є випадки, коли хворого просто неможливо заінтубувати. Це відомо в медицині. Покликала на консультацію інших спеціалістів, які мали в разі необхідності допомогти", - зазначила вона.

Керівництво медустанови не погодилося з рішенням суду і подаватиме апеляцію.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Києві померла 35-річна породілля під час кесаревого розтину.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки