МоваЯзык

/ Стоматологія

Стоматологи розповіли, що буде, якщо один раз не почистити зуби

Стоматологи розповіли, що трапиться, якщо пропустити чищення зубів.

За словами стоматолога Алекса Шальмана, якого цитує News.tut.by, тепла і волога порожнина рота - ідеальне середовище для росту всіх видів бактерій.

"Зубний карієс - це поширене, але можна попередити захворювання. Його викликають бактерії Streptococcus mutans. Вони є в роті у кожного, але найкомфортніше почуваються в кислому середовищі", - говорить він.

Коли ми наповнюємо наші роти випічкою, кавою і солодощами, середовище через них стає все більш кислим. Це плодить бактерії, а вони утворюють наліт. Єдиний спосіб запобігти процесу - це зруйнувати наліт, гарненько почистити зуби.

Американська стоматологічна асоціація (ADA) рекомендує чистити зуби принаймні двічі протягом 24 годин, щоб бактерії не встигли нанести серйозного удару.

"Чищення зубів несе подвійну користь. По-перше, руйнує вже наявний зубний наліт, по-друге, видаляє їжу, яка відповідальна за кисле середовище. Тому вона істотно сповільнює карієс", - говорить лікар.

А що якщо чистити зуби недостатньо часто: завжди робити це вранці й іноді забувати ввечері? У гіршому випадку це стане причиною стрімкого поширення карієсу. Можливо, буде боляче і потрібно буде втручатися стоматологу. А результаті можна позбутися зубів.

Ще один побічний ефект від зневаги чищенням - пародонтит, тобто захворювання ясен. Він може навіть вплинути на наші внутрішні органи. Є також докази того, що погана гігієна порожнини рота може сприяти захворюванням серця.

Але якщо забути про щітку і пасту всього разок, відбудеться ось що: накопичиться наліт, який збільшить ризик виникнення карієсу та захворювань ясен. Тому чистка зубів перед сном усе-таки важлива.

"Уночі слини значно менше, а слина - це природний очисник зубів. Виходить, вночі наліт накопичується легше і швидше. Так що моя особиста думка: якщо ви дійсно зібралися чистити зуби раз у день, краще почистіть їх перед сном", - говорить стоматолог-ортопед Мазен Натур.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", американські стоматології назвали 5 способів швидко вирішити проблему печіння в роті та не мати її надалі.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Жити здорово" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини