Як у тварин: вчені знайшли спосіб вирощувати нові зуби
Молекулярні біологи з британського університету Плімута в Великобританії розробляють способи активації росту і природного відновлення зубних тканин за допомогою спеціального білка.
Як повідомляє "НТВ", простеживши за тим, як ростуть різці у мишей, вони відкрили набір генів і сигнальних молекул, які керують цим процесом, що може допомогти відновлювати зуби природним шляхом.
Як відомо, у людини зуби перестають рости ще в дитинстві, а у багатьох тварин частина зубів продовжує рости протягом усього життя. За це відповідають певні колонії стовбурових клітин, які є і у людини, але проте вони не беруть участі в ремонті або заміні зубыв, що випали або видалили.
Читайте: В Індії дитині видалили 526 зубів: страхітливий фоторепортаж
Як повідомляється в матеріалі, чотири роки тому біологи з Гарварду придумали, як активувати ці стовбурові клітини, обробивши їх за допомогою лазерних імпульсів. А тепер біологи з університету Плімута відкрили сигнальну молекулу Dlk1, що виконує схожу функцію і відповідає за виробництво дентину біля основи різців щурів і мишей.
Як стверджують вчені, це можна буде використовувати для регенерації пошкоджених зубів.
Наразі вони проводять досліди тільки на гризунах і з'ясовують, чи не буде активація стовбурових клітин становити загрозу для людини або мати будь-які побічні ефекти.
Читайте: Руйнують емаль: названо топ найшкідливіших для зубів напоїв
Разом із тим, зазначені дослідження біологи називають "проривом у регенеративній медицині, який радикально змінить життя пацієнтів у найближчому майбутньому".
Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені винайшли унікальний пристрій, що дозволяє впливати на нейрони мозку за допомогою Bluetooth на смартфоні.