Страшніше, ніж коронавірус: небезпечні хвороби, якими може захворіти кожен

15,4 т.
Страшніше, ніж коронавірус: небезпечні хвороби, якими може захворіти кожен

Ще вчора людина була здорова й сповнена планів, але за якусь добу незрозуміла недуга забрала її життя.

Раптова смерть завжди трагічна й тривожить оточення. Щоб не хвилюватися марно, краще знати ворога в обличчя та вчасно звертатися до медиків. Які симптоми не варто ігнорувати ви дізнаєтеся з цієї статті.

Ішемічна хвороба серця

Не секрет, що патології серцево-судинної системи входять у першу десятку причин смертності в світі.

Найнебезпечнішою формою цієї хвороби називають інфаркт міокарда. По суті, це ураження середнього м'язового шару серця.

Відео дня
Ішемічна хвороба серця

Вважається, що померти від інфаркту можуть люди, які страждають від хронічних захворювань серця. Однак особа, яка ніколи не спостерігалася в кардіолога, теж не застрахована від такого лиха. Часто ознак загрози життю немає, а загибель настає за хвилини.

Однією з причин інфаркту часто стає тромб, який закриває просвіт кровоносної судини. Потік крові до серцевого м'яза припиняється, і в грудях виникає нестерпний біль. Протягом двох годин людину можна врятувати. Після зупинки серцевої діяльності в клітинах мозку вже за 3-5 хвилин відбуваються незворотні зміни. Нерідко випадки раптової серцевої смерті трапляються під час сну.

Інсульт головного мозку

Інсульт – це порушення мозкового кровообігу. Коли клітини головного мозку позбавлені кисню, що надходить із потоком крові, вони відмирають.

Інсульт головного мозку.

Найчастіше зустрічається ішемічний інсульт, коли тромб заблоковує артерію.

Геморагічний інсульт виникає в разі розриву кровоносної судини. Трапляється крововилив у мозок.

Ознаки інсульту:

  • порушення свідомості

  • нудота

  • головний біль

  • судоми

За відсутності медичної допомоги наслідки можуть бути сумними.

Позаматкова вагітність

Ця жіноча патологія виникає, коли ембріон прикріплюється поза тілом матки. Кілька тижнів вагітність розвивається, потім плід, що підріс, неминуче розриває тканини й судини довкола. Відбувається відшарування плідного яйця та внутрішня кровотеча.

Ознаки захворювання:

  • кров'янисті виділення

  • блідість шкіри

  • непритомний стан

  • біль у нижній частині живота

Позаматкова вагітність

Якщо є побоювання, що вагітність розвивається поза маткою, треба викликати швидку допомогу. У деяких випадках жінка вмирає за лічені години від гострої крововтрати або перитоніту.

Туляремія

Туляремію не можна назвати масовим захворюванням, але підхопити його не так вже й складно. Переносники інфекції – комахи й дикі гризуни. Найчастіше зараження відбувається на природі, але не можна виключати міські звалища й підвали, населені щурами й мишами.

Джерела зараження туляремією

У хворого спостерігається лихоманка, інтоксикація організму, головний біль. Недуга може розвиватися тижнями, а може звалити людину за кілька годин.

Холера

Хвороба здається пережитком минулого, проте вона становить небезпеку й понині.

Існують блискавичні форми перебігу, за яких можливий летальний результат за добу.

Хворий на холеру

Цю гостру кишкову інфекцію спричинюють бактерії. Збудник передається через брудні руки, погано вимиті продукти, сиру воду.

Діарея та блювання різко зневоднюють організм і призводять до загибелі зараженої людини.

У світі досі є регіони, де поширена ця недуга. Спалахи холери виникають після різних стихійних лих, коли недоступна чиста вода й неможливо дотримуватися правил гігієни.

Навіть у вік технічного прогресу людина залишається вразливою до різних хвороб. Деякі з них можуть відразу обірвати наше життя. Методи профілактики більшості смертельних захворювань усім добре відомі: регулярна диспансеризація, дотримання норм гігієни, здоровий спосіб життя.

Раніше OBOZREVATEL писав, що 25 лютого було виявлено перші випадки зараження коронавірусом COVID-2019 у Швейцарії, Румунії, а також на півдні Іспанії – у Каталонії.

В Італії вже семеро людей померли внаслідок зараження COVID-19. Шість жертв – у Ломбардії, а одна – у Венето. Усього в країні інфіковано майже 290 осіб.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки