"Такого діагнозу не існує": Супрун розвінчала головний міф щодо проблем у спині

142,8 т.
'Такого діагнозу не існує': Супрун розвінчала головний міф щодо проблем у спині

Діагнозу "вилетів диск" не існує, тому варто бути обачними, коли пропонують його поставити на місце.

Про це заявила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook, пояснивши, що таке міжхребетні диски, і як вони пов'язані між собою.

"Можливо ви чули про "вилетів диск" або "зміщений диск" у хребті. Та чи можуть диски вилітати, а найголовніше - чи можна їх потім поставити на місце? Будова нашого хребта повністю виключає таку можливість. Тож якщо вам пропонували або пропонують поставити диск на місце, будьте обачливими. Адже діагнозу “вилетів диск” не існує", - написала Супрун.

Відео дня

Вона зазначила, що міжхребцеві диски не просто вставлено у хребет на кшталт шайб.

"Вони дуже міцно пов'язані з хребтом, фактично є одним цілим із ним, тому не можуть просто зміститися чи вилетіти в процесі нашої повсякденної активності. Відповідно, їх не можна вставити на місце чи вправити. Хоча іноді пацієнти заперечують: “Що ж тоді хруснуло в спині, коли мануальний терапевт начебто вправляв мені диск?” Насправді, хрускіт або клацання видають міжхребцеві суглоби (а у грудному відділі ще і реберно-хребетні суглоби)", - пояснила Супрун.

За її словами, в рідині, яка міститься в суглобах, присутній розчинений азот. При різкому натисканні на хребці може відбутися швидке зниження тиску. А розчинений азот, у свою чергу, переходить у газоподібний стан, і це супроводжує характерний звук.

"При цьому нічого не “повертається на місце”, оскільки все від початку було на місці. Як і при клацанні в суглобах пальців рук. Чому ж настає полегшення в таких випадках? Одне з пояснень - в результаті усунення м'язового спазму. Зміщуватися (мігрувати) можуть окремі фрагменти внутрішнього ядра диска через тріщини у фіброзному кільці, які виникають внаслідок дегенеративно-дистрофічних процесів, а саме грижі дисків", - написала Супрун.

Вона додала, що в таких випадках неможливо якимось чином вправити ці фрагменти назад. Тому практикам "вправлення вилетілих дисків" довіряти не варто.

"Міжхребцеві диски - це еластичні хрящові “прокладки” між хребцями (від другого шийного хребця до крижів). Кожен з них складається із зовнішнього фіброзного кільця, що безпосередньо зв’язує хребці та ​​внутрішнє пульпозне ядро, яке за консистенцією нагадує щільний гель. Спереду і ззаду диски покриті потужними поздовжніми зв'язками, які йдуть уздовж всього хребта і є одними з найміцніших зв'язок у нашому тілі. Уявіть, що колагенових шарів у фіброзному кільці може бути до 20, до того ж їхні внутрішні і зовнішні шари з’єднуються з тілами хребців. Бережіть свою спину", - резюмувала Супрун.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун розвінчала популярний міф про опіки.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки