МоваЯзык

/ Новини здоров'я

Ціна лікарської помилки: жахлива історія одеситки зі страшним діагнозом

Три роки тому в одеситки Ксенії Ракицької діагностували рак молочної залози нульової стадії. А зараз місяць її життя коштує 60 тисяч гривень. Чому так сталося, і як можна допомогти - в оповіданні Ксенії "Обозревателю".

Фіброаденома або рак?

"Це був липень 2014 го. Ми з чоловіком якраз збиралися у відпустку, коли я намацала маленьку "горошину" в грудях, - розповідає Ксенія.

Мамолог, на прийом до якого Ксенія потрапила на наступний день, поставив попередній діагноз "фіброаденома" і порекомендував відразу ж її видалити. Зі спокійним серцем Ксюша лягла на операційний стіл. А коли відійшла від наркозу, дізналася, що гістологія показала наявність злоякісних клітин.

Потім дівчину прооперували повторно, відправили матеріал на аналіз в столицю. І почалися дні довгого очікування остаточного діагнозу. Але як би важко їй не було, про свою проблему Ксенія вирішила нікому не говорити - звикла бути сильною і не хотіла, щоб її жаліли.

Через два тижні з провідної київської лабораторії прийшов несподіваний і такий обнадійливий відповідь: онкології немає, а видалена саме доброякісна фіброаденома.

Тільки той, хто побував у подібній ситуації, зрозуміє радість, яка охопила Ксенію і її чоловіка Влада. Вони так давно мріяли про дитину. І така чудова новина стала знаком, що можна спокійно планувати вагітність. Одеські лікарі, які спостерігали Ксенію, не бачили ніяких підстав для занепокоєння.

Ціна помилки

"Раптом, буквально через місяць, почалися сильні болі в грудях. Боліло так, що я не могла спати ночами. Кожні три тижні я їздила до свого лікаря, і він призначав то таблетки, то крапельниці. Доктор припускав, що через погану стяжки швів у мене невралгія", - згадує Ксенія.

Але коли у пацієнтки з'явилося кілька гранулем по шву, лікар запропонував зробити аналіз ще раз. І знову одеська лабораторія після операції показала наявність злоякісних клітин. Кому ж вірити: Одесі або Києву? Але, на жаль, у самих лікарів сумнівів уже не залишалося. І якщо минулого разу одеська лабораторія діагностувала нульову стадію раку, то зараз вже була описана перша. Довелося розповісти про хвороби родичів, оскільки без їх допомоги було вже не обійтися.

"Стрес був величезним. Але найстрашніше, що через фатальну помилку київської лабораторії, чий авторитет був незаперечний, я півроку після операції не отримувала ніякого лікування", - скаржиться Ксенія.

І на цей раз вирішили: ніяких компромісів! Тому для лікування обрали клініку ізраїльської онкології під Києвом, де лікують строго за міжнародними протоколами. Насамперед там провели власне дослідження, яке підтвердило першу стадію тричі негативного раку грудей - найбільш злоякісного й агресивного. До того ж у Ксенії виявили мутацію гена BRCA, як у Анджеліни Джолі. Терміново призначили ннову операцію, а після неї 16 курсів хіміотерапії.

Унікальна операція та її наслідки

Наприкінці травня 2015 року Ксюша пережила 11-годинну операцію.

"Нічим хвалитися, але моя операція є унікальною на території України за своїм обсягом досі, спасибі моєму доктору-хірургу, завідувачу мамологічним центром. Це була двостороння мастектомія з одночасною реконструкцією з використанням клаптя зі спини і матриксу. На комісії з інвалідності мені виміряли шрами і сказали, що їх загальна довжина 80 см!" - каже дівчина.

16 крапельниць дуже важкої "хімії" здалися Ксенії простими на тлі того, що їй довелося переживати. Найскладнішими були поїздки. Адже на процедури кожен раз доводилося добиратися з Одеси до Києва. Але хіба це проблема? Адже попереду, як запевняли лікарі, здоров'я та щасливе життя. І після короткого періоду відновлення Ксенія і Влад стали знову готуватися до ЕКЗ.

Повернення хвороби

Деякий час все дійсно йшло добре. Дівчина прекрасно себе відчувала та на контрольне обстеження йшла абсолютно спокійно. Але коли вона забирала результат МРТ грудей, побачила підкреслені червоним слова, і її серце впало: у легенях наші метастази. А це означало, що хвороба дуже сильно прогресувала. Чому так вийшло - Ксенія не розуміє досі. Вона не раз читала статистику, що на нульовій стадії рак молочної залози повністю виліковний.

Її надією стали клінічні дослідження. Тільки участь в них в Україні виявилося справою непростою. Майже ціле літо Ксенія провела в очікуванні випробувань нового препарату від раку. Але хвороба чекати не захотіла. Через пару місяців у неї трапився такий сильний напад, що вона впала та перестала дихати.

"Чергове МРТ показало, що причина нападу - об'ємне новоутворення в голові. І найгірше, що цей активний метастаз перекреслив мою надію на участь в клінічних випробуваннях", - пояснила Ксенія.

Що пережила Ксенія в процесі усвідомлення, що думати тепер доведеться не про дітей, а про те, щоб вижити, - словами не передати. Була страшна образа на онкологів київської клініки, де вона лікувалася за великі гроші, за те, що вони жодного разу не порадили їй провести дослідження голови. Адже лікарям було відомо, що її хвороба розвивалася агресивно.

Але ображатися було колись. Треба було діяти, не втрачаючи ні хвилини. Ізраїльські лікарі порадили дівчині пройти опромінення в інституті нейрохірургії в Києві.

"Радіотерапію мозку я перенесла без ускладнень, і вже через два тижні потрібно було починати хіміотерапію. Щоб скоротити витрати, вирішили проходити подальше лікування в київському міському Онкоцентрі", - говорить дівчина.

Чудо допомоги

Коли Ксенія дізналася, скільки коштують препарати, які їй призначили, вперше її охопила злість на межі з відчаєм - де взяти такі гроші? І тут крім рідних і близьких виявився новий ресурс - подруги по спільнотам взаємодопомоги онкопаціенток.

В один голос дівчинки переконували її, що треба заспокоїтися і ні в якому разі не опускати руки. У Facebook створили групу підтримки Help Ksyusha, де публікувалася найактуальніша інформація: про її здоров'я, поточні витрати та збір грошей. Пости з цієї сторінки моментально поширювалися друзями по мережі. На благодійному аукціоні Ihelp в допомогу Ксенії виставили лоти на продаж. Співдружність онкопаціенток Soul sisters збирало гроші на благодійних ярмарках і поширювало інформацію про свою подругу. Чоловік попросив друзів і знайомих замість подарунків йому на день народження перерахувати гроші Ксюші на лікування. Потім таку ж акцію провели Світлана Поклад і Дарина Брикайло.

Потроху гроші на крапельниці почали збиратися. Чудо людської допомоги витягало Ксюшу з прірви відчаю та давало сили для боротьби з хворобою.

Ксенію чекає тривала хіміотерапія, а потім лікування таргетним препаратом. Але є і хороша новина: нещодавнє контрольне обстеження показало позитивну динаміку. Це означає, що хвороба піддається лікуванню, і що зупинятися ні в якому разі не можна. Але з кожною крапельницею зростають рахунки з аптек та лікарень.

"Сказати, що є хвилина, в яку я не думаю про фінансову сторону, не можна - я думаю про це постійно. Підтримка людей, які вірять в мене і прикладають зусилля для мого одужання, дала мені стимул і впевненість, що нам вдасться перемогти хворобу. Хоча кожен раз я не знаю, чи збереться потрібна на хіміотерапію сума, часто в останній момент, іноді за годину до крапельниці, хтось надсилає гроші, яких бракує", - згадує Ксенія.

Дівчина веде активний спосіб життя та сповнена оптимізму, всупереч усім труднощам. За час хвороби вона дізналася, що відкрити людям свій діагноз - не означає стати слабкою, а значить отримати групу підтримки в боротьбі з хворобою.

Ксенія та її подруги по діагнозу звертаються до всіх, хто може допомогти.

Реквізити для допомоги:

Приват Банк: 5168 7422 0425 3243 Ракицька Ксенія Western Union Rakytska Kseniia Visa USD 4731 2196 0008 1990 Rakitskaya Kseniya PayPal valeriya_794@hotmail.com select option send to family/friends and note with "Help to Ksiusha" Сбербанк:4817 7601 1625 9080 Годловський Тарас.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини