Цукрозамінники: вся правда про їх користь і шкідливість

15,6 т.
Цукрозамінники: вся правда про їх користь і шкідливість

Аналоги цукру стали популярними в 90-і роки. Ви пам'ятаєте маленькі коробочки, з яких при натисканні на кнопку, вилітала в чай маленька солодка пігулка? Такі засоби в основному використовували діабетики і люди для схуднення. Зараз багато цукрозамінників і підсолоджувачів використовується і в харчовій промисловості, і в фармацевтиці, і в дієтології.

Вживають їх, як правило, для того, щоб задоволити потребу в солодкому, підсолоджуючи страви і напої. Вони "віддушина" для тих, кому доводиться обмежувати себе в солодкому або коли не можна вживати цукор за медичними показаннями.

В даний час широко використовується рослина стевія (медова трава) як природний підсолоджувач. Стевія схвалена в якості заміни цукру експертами ВООЗ.

Рослина синтезує стевіозид - глікозид, це речовина, яка надає листю і стеблам солодкий смак. Висушена рослина солодша ніж цукор в 20 разів, а виділений з нього і концентрований стевіозид – в 300 разів. Вона практично не містить калорії. У зеленому листі стевії всього 18 ккал, а в екстракті стевії калорій не має.

Відео дня

Її можна додавати в готові страви або використовувати в приготуванні їжі. Стевія безпечна і допускається її вживання в дитячих продуктах. Вона може стати здоровою альтернативою столовому цукру, але тільки якщо вживати її в міру. Навіть найкорисніше речовина в надмірній кількості може заподіяти неприємності організму.

Слід пам’ятати: використовувати стевію при діабеті безпечно, але це ніяк не лікування хвороби, вона не лікувальний засіб.

Цукрозамінники: вся правда про їх користь і шкідливість

Важливо також розуміти, що підсолоджувачі або замінники цукру не позбавлять вас від тяги до солодкого, а навіть можуть підвищити її. Відчуваючи насолоду, але не отримавши глюкозу, організм відчуває вуглеводне голодування, у відповідь - помітно підвищується апетит. В результаті "добираються" калорії іншими продуктами. Тому просто підсолоджувачами або замінниками цукру проблему скидання зайвої ваги не вирішити.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки