У кожній аптечці: вчені визнали смертельну небезпеку популярного медзасобу
Антисептики насправді не можуть захистити руки людини від поширення бактерій. Вони стали стійкими до засобів для миття рук зі вмістом спирту.
До такого висновку прийшли вчені. За їх словами, це сталося через поширеність дозаторів антибактеріальних гелів у лікарнях, які раніше допомагали успішно боротися з тяжковиліковними інфекціями, пише "АіФ".
Учені провели дослідження на мишах і встановили, що бактерії VRE виживали при обробці етанолом. Більш того, вони здатні швидше колонізувати кишечник мишей.
Читайте: Учені дали відповідь до загадки тисячоліття
Крім того, з'ясувалося, що використання спиртових дезінфікуючих засобів призвело до почастішання захворювань, викликаних ванкоміцин-резистентними ентерококами, які здатні викликати зараження крові.
Дозатори поширювалися через те, що дезінфекція рук допомагала загальмувати поширення метицилін-резистентного золотистого стафілокока (MRSA). Ця бактерія може вплинути на виникнення невиліковного захворювання, наприклад, сепсису або пневмонії. MRSA є стійкою до ліків.
Як повідомляв OBOZREVATEL, дослідники прийшли до висновку, що метро одного з міст може стати місцем початку суперпандеміі в окремо взятій країні.