У Раді пояснили, чому українці помирають в очікуванні допомоги МОЗ

16,4 т.
У Раді пояснили, чому українці помирають в очікуванні допомоги МОЗ

Необхідно змінити порядок розподілу коштів для лікування тяжкохворих в Україні, щоб зменшити кількість смертей.

Про це в коментарі "Обозревателю" заявила член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, нардеп фракції Радикальної партії Оксана Корчинська.

"Генпрокуратура, на жаль закрила доступ для громадськості і для народних депутатів до даних комісії Міністерства охорони здоров'я, яка займається питаннями лікування важкохворих українців за кордоном, посилаючись на те, що це порушує права хворих і є розголошенням особистої інформації. Тому нам, народним депутатам, часто не вдається дізнатися: хто і чому помер з цих хворих, так і не дочекавшись допомоги від держави", - заявила вона.

Відео дня

Вона нагадала, що торік сума на лікування важкохворих українців за кордоном була збільшена до рекордних показників - в десять разів. Але цього також недостатньо, як показала практика.

Такі приписи, на її думку, є фатальними для України. У такій ситуації залишається одне - чинити тиск на Кабмін, щоб змінити цей порядок. Оскільки саме МОЗ в цій ситуації вже не може змінити ситуацію.

Як повідомляв "Обозреватель", на реалізацію державної програми КПКВК 2301360 "Лікування громадян України за кордоном" до держбюджету України заклали 389 млн гривень. Однак, станом на 14 лютого, ці кошти не можуть бути використані.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки