У ВООЗ попередили про довгострокові наслідки COVID-19
Багатьох після одужання турбують утома, задишка, м'язові болі й аритмія серця
Симптоми проявляються незалежно від статі і віку
У людей, які перехворіли на коронавірус, залишаються в середньо- і довгостроковій перспективі негативні наслідки, які впливають на важливі системи організму.
Про це на брифінгу 30 жовтня заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус. Йдеться про стомлюваність, кашель, важкість дихання, запалення й ураження легень і серця.
За словами Гебреєсуса, одужання після COVID-19 може розтягнутися на тижні й місяці.
Причому вони проявляються як у тих, хто переніс хворобу вдома в легкій формі, так і в тих, хто лікувався стаціонарно. Також не мають значення стать і вік.
Глава ВООЗ уточнив, що точну кількість людей, які зіткнулися з довгостроковими наслідками, поки не визначено.
Він також зауважив, що ВООЗ має намір провести додаткові дослідження, щоб розробити "найкращі стандарти лікування, спрямовані на прискорення одужання пацієнтів і запобігання ускладненням".
"Хоча ми ще вивчаємо вірус, вже ясно, що це не просто вірус, який убиває людей. У багатьох він спричиняє низку серйозних довгострокових наслідків", – наголосив Гебреєсус.
Як повідомляв OBOZREVATEL, учені британського Національного інституту досліджень розділили список наслідків "тривалого коронавірусу" на чотири групи. Тисячі пацієнтів, які подолали захворювання, повідомили, що їх мучили такі симптоми, як утома, задишка, м'язові болі й аритмія серця через кілька місяців після одужання.