Учені назвали можливу причину високої заразності британського коронавірусу-мутанта

Коронавірусна хвороба

Учені Швеції та Індії назвали можливою причиною високої заразності британського штаму коронавірусу мутації в домені S-білка збудника.

Про це йдеться в статті, опублікованій у журналі bioRxiv. Дослідники встановили це, вивчивши молекулярний механізм збільшення частоти інфікування у нового варіанта вірусу.

Вони виявили, що новий штам має мутації в домені S-білка, що зв'язується з рецептором людської клітини hACE-2.

Після порівняння взаємодії із зазначеним рецептором дикого та мутантного S-білка з'ясувалося, що останній виявляє підвищені властивості зв'язування.

Відео дня

Потенційно це може призвести до посилення здатності вірусу спричиняти захворювання, інакше – до високої вірулентності.

Всього у світі зареєстровано вже близько 12 тис. мутацій геному COVID-19, які можуть визначити тест-системи України. Так званий британський штам у нашій країні поки що не фіксували.

У Центрі громадського здоров'я МОЗ запевнили, що всі державні лабораторії країни забезпечені необхідним обладнанням та здатні виявити SARS-CoV-2 у пацієнтів незалежно від штамів.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки