Учені знайшли нову користь алкоголю: для жінок і чоловіків умови різні

21,0 т.
Учені знайшли нову користь алкоголю: для жінок і чоловіків умови різні

Вживання алкоголю у помірній кількості може допомогти зберегти пам'ять та світлість розуму.

Дослідники стверджують, що це відноситься як до чоловіків, так і до жінок, пише журнал JAMA Network Open. Вживання алкоголю від низького до помірного рівня значною мірою пов'язане з незмінно високими когнітивними функціями й низьким рівнем зниження когнітивних функцій в порівнянні з людьми, які не вживають алкоголь.

Водночас дослідники попередили: дослідження не могло довести, що помірне вживання алкоголю викликало збереження мислення і пам'яті, а тільки існування зв'язку.

Відео дня
Учені знайшли нову користь алкоголю

Діапазон вживання алкоголю, який вважається "низьким або помірним" в дослідженні, було встановлено на рівні менше восьми напоїв на тиждень для жінок і менше 15 напоїв на тиждень для чоловіків. Але ця кількість має бути рівномірно розподілена протягом всього тижня, а не випита за один вечір.

Кожна порція – це 10 мілілітрів чистого спирту, що еквівалентно 300 мілілітрів пива або порції міцного алкоголю, яка має 25 мілілітрів. Стандартний келих вина містить 1,5 порції.

Дослідники підкреслили: якщо вживання алкоголю відбувається частіше, будь-яка користь для мозку починає зникати й навіть перетворюватися в можливу шкоду.

Геріатричний психіатр доктор Джеремі Коппел, доцент в Інституті медичних досліджень ім. Файнштейна (США) зазначив, що виявлення того, що помірне вживання алкоголю не шкодить розумовим здібностям і може навіть принести користь, може бути гарною новиною для деяких людей.

Варто зазначити, що за даними ВООЗ, безпечної дози алкоголю не існує.

Як повідомляв OBOZREVATEL, названі сім алкогольних напоїв, які можна і не можна пити в спеку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки