Вчені з'ясували, чому мозок уповільнюється із віком

Вчені з'ясували, чому мозок уповільнюється із віком

Із віком у багатьох виникають проблеми із спогадами. Вчені з'ясували – часткове уповільнення мозку людей похилого віку пов'язане з тим, що він зберігає знання, накопичені роками, і при спробі відтворити щось із пам'яті потрібно проаналізувати більше даних.

Відповідне дослідження провели Тарек Амер з Колумбійського університету, Джордана Вінн із Гарвардського університету та Лінн Хашер із Університету Торонто. Роботу опублікували в журналі Trends in Cognitive Sciences.

Учені вивчили кілька поведінкових та нейровізуалізаційних досліджень, які показують, що літнім людям важко "витирати" інформацію, яка вже не є актуальною.

Пам'ять людей похилого віку захаращена неактуальними подробицями, знаннями, отриманими раніше, і при пошуку певного спогаду вони часто знаходять разом із ним інші, які не причетні до того, що вони намагались пригадати.

Відео дня
Літні люди повільніше відтворюють спогади, оскільки зберігають дуже багато знань

"Старі люди краще знають світ, але зазвичай демонструють нижчу продуктивність епізодичної пам'яті при виконанні багатьох лабораторних завдань у порівнянні з молодими людьми. Ми припускаємо, що цей парадокс може бути пояснений, принаймні частково, унікально захаращеною/збагаченою пам'яттю людей похилого віку. Завдяки цій "захаращеності" старші люди з більшою ймовірністю активують надмірну інформацію. Це, своєю чергою, може створити труднощі із вилученням цільової інформації", – пояснили вчені.

Дослідження також показали, що при виконанні когнітивного завдання люди похилого віку більшою мірою покладаються на попередні знання, ніж молодь.

Водночас дослідники виділили кілька ситуацій, у яких ці "захаращені" спогади можуть бути корисними. За їх словами, більша кількість спогадів допомагає досягти більшої креативності.

Дослідники також припускають, що старшим людям можуть стати в пригоді їхні попередні знання – коли потрібно ухвалити якесь рішення, вони можуть використовувати накопичену мудрість.

Учені сподіваються, що завдяки дослідженням і кращому розумінню того, як працює пам'ять у старих людей, вони зможуть знайти нові способи допомогти їм.

"Можливо, що здатність пов'язувати інформацію зі спогадами у людей похилого віку можна навіть використовувати для покращення їх навчання та пам'яті", – зазначили вчені.

Вчені хочуть використати здатність пов'язувати ситуації із спогадами.

Раніше OBOZREVATEL поділився порадами нейробіологів, як покращити пам'ять без ліків.

Звернення команди OBOZREVATEL
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки